Про це 24 каналу повідомив маріупольський волонтер Кирило Долімбаєв. Він розповів детальніше, що відбувається зараз в тимчасово окупованому Росією українському місті.

Зверніть увагу У Маріуполі набирають обертів сили спротиву: свіже фото з нескореного міста

Були нібито проукраїнським активом

Ми бачимо, що деякі люди, які носили вишиванку були завербовані росіянами,
– зазначив Долімбаєв.

Він підкреслив, що їхній перехід на бік російських окупантів був несподіванкою. За словами волонтера, цих людей він знав, як проукраїнський актив.

Однак виявилось, що, на жаль, вони були вже завербовані росіянами,
– зауважив він.

Також Долімбаєв наголосив, що більшість активу українських волонтерів виїхали з окупованого Маріуполя. Крім того, зазначив, що зараз вони створили у різних містах України низку проєктів, які займаються допомогою військовим та тим, хто постраждав від російської агресії.

Живий щит з маріупольців

Волонтер також розповів, що зараз російські загарбники в тимчасово окупованому місті будують щось під назвою "житло для маріупольців", які нібито "постраждали" від якихось "націоналістичних батальйонів".

Читайте також Рідні захисників Маріуполя закликали до розголосу і розповіли, чи допомагає Червоний Хрест

Однак насправді загарбники зводять військову базу, куди хочуть заселити кілька місцевих жителів, аби прикриватись ними, як живим щитом.

Долімбаєв розповів про завербованих маріупольців: дивіться відео


Ситуація в Маріуполі: останні новини

  • У тимчасово окупованому Маріуполі раптово спалахнув склад СТО. За інформацією, у цьому приміщенні російські загарбники ховали все награбоване в українців. Зазначається, що вони побігли рятувати вкрадене майно, але не встигли.
  • Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що поблизу Маріуполя в Азовському морі підірвався на міні російський десантний катер "Акула". За його словами, внаслідок цього загинуло 3 моряків.
  • У Маріупольській міській раді заявили, що у "тюрмах" на тимчасово окупованих територіях Донецької області перебувають понад 10 тисяч маріупольців. Крім того, у міськраді наголосили, що загарбники створили справжні концтабірні умови, в яких жителі Маріуполя вимушені виживати.
  • У тимчасово окупованому Маріуполі з вересня окупанти хочуть перевести освіту на російські стандарти та вчити дітей за програмами країни-агресорки. Відтак всіх маріупольських педагогів посилають на "атестацію" в Росію.