Демографи вважають, що методика Сергійчука має вади й наполягають на своїй цифрі — 4 мільйони. Її давно вже вважають офіційною.
Науковець же обіцяв довести журналістам, що жертв Голодомору вдвічі більше, ніж стверджують демографи.
Володимир Сергійчук показав документ, який знайшов місяць тому в архіві. Він впевнений, що у ньому — найточніші дані про кількість населення на початок голоду.
Від кількості сільського населення, адже голод був спрямований саме на село, станом на 1932 рік Сергійчук відняв ті ж показники за 1937 рік. Бо за цей період перепису не було.
От якщо ви віднімемо, у нас виходить 6 мільйонів 549 тисяч. Я вважаю, що демографи не враховують такої суттєвої умови, як міграція. Бо селяни йшли за хлібом і до Росії, і до Білорусі,
— пояснив історик.
Якщо це врахувати, то кількість жертв стає більшою.
Власне, на початку 1990-х років учені з діаспори говорили про понад 7 мільйонів, поки не втрутилися демографи. Вони, натомість, не погоджуються визнати документ 1932 року. Кажуть, що це розрахунок статистиків.
Демографи запевнили: вони реконструювали динаміку зміни населення України за 12 років між переписами 1926 і 1939 років — кількість народжених, померлих і міграцію. Тому в них інша цифра.
Працівники ж Меморіалу жертв Голодомору кажуть: найстрашніше те, що ці мільйони — безіменні. На сьогодні - поіменний список не такий уже й великий.
У національній книзі національний список-мортиролог нараховує 800 тисяч імен жертв Голодомору. У списках сказано, що причина смерті багатьох невідома. В основному, це захворювання на ґрунті голоду — шлункові, серцево-судині або тиф,
— розповіла головний зберігач фондів музею "Меморіал жертв Голодомору" Яна Гринько.
Проте і історики, і демографи одностайні, що голод був фактом геноциду.
Читайте також: Як українці ставляться до Сталіна: результати опитування, які вас здивують