Для локалізації ракових клітин і їхнього знищення пристрій використовує систему навігації, схожу на автомобільний GPS.
”Таке нововведення дозволяє видаляти пухлини, не пошкоджуючи при цьому здорові тканини довкола. Загалом, це значно зручніший спосіб лікування. Більшість процедур можна виконати у день звернення або ж потребують мінімального перебування у лікарні. Окрім цього, порівняно з відкритою хірургією пацієнтам потрібно менше часу на відновлення”, - каже спеціаліст Клаттербріджського центру онкології Браян Хейлок.
За словами експертів, нова технологія дозволяє відстежувати і лікувати недоступні для інвазивної хірургії ракові утворення. Мова йде про глибоко розташовані пухлини, відкрите оперування яких надто небезпечне, зокрема, рак мозку. А ще на відміну від інших апаратів опромінення, Novalis Tx може розрізняти різні види захворювання у всьому тілі.
Працює апарат просто. Пацієнту потрібно лягти на автоматизоване рухоме ліжко. Воно може переміщатися, аби забезпечити точний вплив на аномалію однією-єдиною сильною радіотерапевтичною дозою. Звичайні апарати, до слова, менш ефективні і позбавляють хворих будь-якої рухливості на момент проведення процедури.
”Під час стандартної радіотерапії мені забороняли рухатися взагалі. Окрім цього, на обличчя клали спеціальну маску, а голову затискали металевими пластинами. Було дуже незручно і навіть трохи страшно. З цим апаратом все простіше хоча б тому, що голову притримують пластикові панелі, які ніяк не обмежують рухи”, - каже пацієнт С'ю Проктор.
Головний недолік апарата - його ціна. Клінік, які можуть викласти $4 млн. за новинку, можна перерахувати на пальцях. Наразі Novalis Tx працює лише у Клаттербріджському центрі онкології, що в Ліверпулі. Невдовзі такі сканери придбають лікарні Манчестера та Единбурга.