Так, у селі Дмитрівка в анексованому Криму місцеві жителі зробили фото висохлого і побілілого пня. Люди стверджують, що такі загиблі дерева є правдивим свідченням стрімкого засолення ґрунту, передає місцеве видання "Примітки".
Читайте також: Обвалення Кримського мосту може спричинити катастрофу, – Тука
Сиваш став солонішим, дерева гинуть один за іншим. Вони висихають, потім їх сушать на дрова, але деревина пахне інакше, ніж раніше. Ніби вона просочилася сольовим розчином,
– пишуть у виданні.
Окупаційна влада півострова визнає катастрофічну нестачу прісної води, від якої найбільше страждають степові сільськогосподарські райони. Російські вчені розглядають три варіанти порятунку кримських земель: опріснення, очищення стічних вод і пошук нових джерел прісної води, шляхом буріння артезіанських свердловин.
Фото засоленого пенька в окупованому Криму
Після того, як Україна припинила постачання води на півострів, проблему зі зрошенням землі окупантам так і не вдалося вирішити. До анексії Україна забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, який з'єднує головне русло Дніпра з півостровом.
До речі, у серпні 2018 року у МінТОТі заявили, що з часу окупації півострова у Криму зникло близько 70% зелених насаджень степового Криму. В українському міністерстві вже тоді пояснювали: ситуація катастрофічна.