Журналіст 24 каналу повідомив, що у засіданні ЦВК завершилася перерва (перед якою нові члени Комісії складали присягу). А після неї відбулося голосування щодо обрання голови Центральної виборчої комісії. Рішення обрати на цю посаду Олега Діденка ухвалили одноголосно.

Читайте також: Наскільки ефективною буде нова ЦВК: думка експерта

Олегу Діденку 39 років, родом він із Франківщини, за освітою юрист. Зараз представляє "Слугу народу", був членом ЦВК попереднього скликання. Голосування за голову відбулося таємно, як і передбачає українське законодавство.

Заступником голови ЦВК став Сергій Дубовик – представник "Опозиційної платформи – За життя". За нього члени Комісії голосували не одноголосно, але проти була лише одна людина. Другим заступником обрали Віталія Плукаря від "Слуги народу" – одноголосно. Секретар ЦВК віднині – Олена Гатаулліна (теж від СН).

Нагадаємо, Верховна Рада у п'ятницю, 4 жовтня, сформувала новий склад ЦВК, напередодні запропонований Президентом України Володимиром Зеленським.

ЦВК
Засідання нової ЦВК 4 жовтня / Фото: Олексій Печій, 24 канал

Головне про нових членів ЦВК – у матеріалі 24 каналу.

Чому розпустили попередню ЦВК?Ця ініціатива належала президентові Зеленському, а причиною він назвав "політичну упередженість та недостатню виваженість" Комісії. Рада підтримала главу держави та позбавила повноважень членів ЦВК. Новий її склад сформували за квотним фракційним принципом, як і пропонувала "Слуга народу".