Тож вони встановили порушення обмежень. Про це розповів голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков в інтерв'ю програми "Перехресний допит".

Важливо "Нафтогаз" – приватне акціонерне товариство, – у НАЗК пояснили незаконність призначення Вітренка

За його словами, спершу департамент із запобігання конфлікту інтересів моніторив ситуації, що відбуваються. Таких випадків не помітили, однак заявили Вітренка призначили незаконно.

Як наголосив Новіков, у НАЗК загалом надійшли 3 звернення з цього питання:

  1. від члена антикорупційного комітету парламенту Ярослава Юрчишина;
  2. Центру протидії корупції;
  3. від Ради громадського контролю НАБУ.

Конфлікт інтересів

Остання – єдине представництво партії "Демократична сокира". Як зауважив ведучий, Андрій Коболєв, який має тривалий конфлікт з Вітренком, не приховував, що фінансово підтримував цю партію.

"Можливо, тут і є конфлікт інтересів. Однак цей інститут застосовується щодо суб'єктів декларування або працівників держпідприємств", – сказав Новіков.

Він наголосив, що партія є приватним утворення, тому Закон "Про запобігання корупції" не поширює обмеження щодо конфлікту інтересів. І додав, що ці 3 звернення надійшли, коли перевірка вже тривала. Вони не мали значення – вони однаково б констатували цей факт.

НАЗК вимагає звільнити Вітренка: коротко

  • У Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили, що рішення про призначення Вітренка головою правління компанії – незаконне. Контракт з політиком порушує закон "Про запобігання корупції".
  • Однак Шмигаль вирішив оскаржити припис НАЗК та звернувся в ОАСК, аби той визнав його протиправним.
  • Після припису НАЗК голова наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд ініціювала відставку Вітренка з посади