Так вимагає Закон України "Про запобігання корупції" та Конституція України. Про це розповів голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков в інтерв'ю програми "Перехресний допит".

Увага Недолік податкової амністії: як влада тиснула на Новікова через звільнення Вітренка

"Закон вимагає, щоб особа, яка брала участь у прийнятті рішень щодо суб'єкта господарювання приватної компанії, хоча б рік не очолювала відповідне підприємство", – пояснив Новіков.

Він наголосив, що в статуті "Нафтогазу" чітко вказано, що це – приватне акціонерне товариство.

Є постанова уряду, яким затверджено статут "Нафтогазу", там прямо так і написано. Так вирішив уряд,
– зазначив глава НАЗК.

Ба більше, як він додав, якби "Нафтогаз" був публічним акціонерним товариством, у такому випадку Юрій Вітренко зміг би обіймати посаду його керівника. Але б це породило б інші обов'язки.

Вітренко впливав на діяльність наглядової ради

"Юрій Вітренко системно брав участь у прийнятті рішень щодо "Нафтогазу" й навіть висловлювався щодо того рішення, яким його самого призначили й звільнили наглядову раду. Він особисто це ініціював", – пояснив Новіков.

Саме це звільнення й дало можливість уряду призначити його головою правління "Нафтогазу". У НАЗК вважають, що це явне порушення закону і вплив на діяльність. "Тут є конфлікт уряду й "Нафтогазу" з законом", – підкреслив він.

Він сподівається, що наглядова рада "Нафтогазу" 24 червня прийме рішення про припинення повноважень її глави.

Що відомо про вердикт НАЗК щодо Вітренка