Мовиться про очільника Верховного Суду Всеволода Князєва, який отримав посаду 22 жовтня 2021 року. Що відомо про корупційний скандал за його участю – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також Через "події навколо Князєва": Верховний Суд збирається на позачергове засідання

Хабар у 3 мільйони та зв'язок з олігархом Жеваго: деталі корупційного скандалу

НАБУ викрило голову Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні хабаря в розмірі близько 3 мільйони доларів (приблизно 110 мільйонів гривень). Гроші Князєв отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго.

САП повідомила, що її представники разом із НАБУ викрили "масштабну корупцію у Верховному Суді України". Наразі проводяться невідкладні слідчі дії.


Обшуки у керівництва Верховного Суду / Фото НАБУ

За інформацією джерел журналістів, на тлі затримання Князєва обшуки проходять у ще 18 суддів ВС України, які слухали зазначену справу. Вища рада правосуддя має їх відсторонити.

Суддя Всеволод Князєв: що про нього відомо

Ще 22 жовтня 2021 року Всеволод Князєв замінив на посаді очільника Верховного Суду скандальну Валентину Данішевську. Його брали 98 голосами "за". Князєв відомий як прихильник чинного варіанту судової реформи.

Хто такий Всеволод Князєв

Майбутній суддя народився у Миколаєві. Він закінчив місцевий Миколаївський гуманітарний інститут Українського державного морського технічного університету. Трудову кар'єру у юриспруденції починав у рідному місті. У 2001 році він отримав адвокатське свідоцтво, а з 2013 року дещо змінив рід діяльності та став суддею.

Далі кар'єра Князєва розвивалася дуже швидко. Навіть карколомно. За 2 роки його було обрано головою Миколаївського окружного адміністративного суду. Ще за 2 – відбувся переїзд до столиці України. Молодий суддя щасливо проскочив переатестацію суддів, яка триває й досі (насправді – заблокована й сотні суддів чекають висновків Вищої кваліфікаційної комісії суддів України роками), і здійснив наступний кар'єрний стрибок.

У листопаді 2017 року Князєв став суддею Касаційного адміністративного суду і секретарем Верховної палати Верховного суду.

Погляди

На фоні суддів поважного віку, що у великій кількості засіли у Верховному Суді, він виглядав ледь не юнаком. Втім, погляди Князєв сповідує тотожні своїм більш досвідченим колегам. Зокрема, він є прихильником принципу невтручання влади та західних партнерів у роботу судової системи.

Особисте життя

Всеволод Князєв одружений. З Юлією Князєвою (дівоче прізвище – Мороз) вони побралися 5 лютого 2016 року. Дружина судді є приватним нотаріусом. Подружжя виховує 2 дітей – доньку Вікторію та сина Володимира.

Юлія Князєва
Юлія Князєва – дружина голови Верховного Суду / Фото з сайту приватного нотаріуса Князєвої Ю.А.

Статки та декларація

У 2020 році Князєв подав декларацію, в якій зазначено, що голова ВСУ має у Миколаєві квартиру площею 47,4 квадратних метра та житловий будинок площею 20,2 квадратних метра. У Києві він орендує квартиру площею 133 квадратних метри. Дружина Князєва має автомобіль Mercedes-Benz GLE 250, придбаний у 2018 році, яким користується і сам суддя.

За 2020 рік Всеволод Князєв отримав 2 957 485 зарплати у Верховному суді. На банківських рахунках у судді понад 40 тисяч гривень і 34 тисячі доларів.