Наскільки це можливо у реаліях чинного законодавства та у випадку прийняття нового закопроєкту, пояснив адвокат, керівник Дніпровського офісу юридичної фірми "Ілляшев та Партнери" Олександр Камша.

Дивіться також Новий закон, виїзд за кордон і е-повістки: якою може бути мобілізація в лютому 2024

Зокрема, адвокат наголосив, що у проєкті №10449 детально не прописано, як буде виконуватися рішення суду щодо позбавлення ухилянтів водійських прав і яким чином буде накладатися обмеження.

За словами Олександра Камши, наразі частиною 9 статті 71 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що обмеження у праві керування транспортними засобами можливе лише на підставі постанови державного виконавця (а не на підставі рішення суду) у разі наявності у боржника заборгованості зі сплати аліментів.

"При цьому в проєкті не пропонується внесення змін до ЗУ "Про виконавче провадження" в частині розширення підстав для обмеження особи в праві керування транспортним засобом", – наголосив він.

Коли можуть ухвалити законопроєкт

  • Законопроєкт про зміну правил військової служби, мобілізації та військового обліку можуть ухвалити у першому читанні уже цього тижня. Принаймні так вважає перший заступник спікера ВР Олександр Корнієнко.
  • Також до цього закликав учора, 6 лютого, уповноважений з з прав людини Дмитро Лубінець. Щоправда, кілька годин до цього він повідомив, що до нового законопроєкту є низка зауважень, але мовляв, до другого рішення їх можна буде врахувати.