Про це повідомив перший заступник спікера Верховної ради Олександр Корнієнко під час брифінгу, інформує 24 Канал. Мова про законопроєкт №10449.
Дивіться також Новий закон, виїзд за кордон і е-повістки: якою може бути мобілізація в лютому 2024
Цього тижня є високою ймовірність того, що парламент в залі розгляне цей законопроєкт, а також усі альтернативні,
– сказав Корнієнко.
Законопроєкт усе ще дискусійний
За його словами, документ був видозмінений після першої своєї редакції, але "у ньому залишається ще кілька позицій, які викликають дискусії".
Серед дискусійних норм – питання так званих "електронних повісток".
"Очевидно, що буде запропоновано багато правок до другого читання, адже це законопроєкт дискусійний, але будемо усі шукати порозуміння", – додав Корнієнко.
Водночас він зауважив, що не може передбачити рівень підтримки проєкту закону у залі, проте вже на погоджувальній раді "стане зрозуміло, як та чи інша фракція ставиться до самого факту голосування за цей документ і чи будуть вони давати за нього голоси".
Скорочення термінів розгляду правок
За його словами, Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки має намір запропонувати скоротити термін розгляду правок щодо проєкту закону.
До слова, очільника Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі телемарафону теж повідомив про імовірне скорочення термінів щодо подання альтернативних документів.
Завтра ми будемо розглядати скорочення термінів щодо подання альтернативних документів. За законом у нас є 14 днів, буде пропозиція скоротити до 7 днів, – зазначив Чернєв.
Лише після цього, за словами Чернєва, профільний комітет зможе ухвали рішення, що рекомендувати Раді: ухвалювати в першому читанні законопроєкт, чи потрібні доопрацювання.
Законопроєкт про мобілізацію: головне
- Кабінет міністрів 30 січня вніс на розгляд Верховної Ради нову версію законопроєкту про мобілізацію.
- Наразі відомо, що у новій версії все ще є певні суперечності, які викликають обговорення. Зокрема, Верховна Рада хоче отримати пояснення від Міноборони щодо електронних повісток.
- Крім того, за словами голови парламентського комітету Олександра Завітневича, у новому тексті законопроєкту про мобілізацію випустили з уваги норму про ротацію.