Гаус з раннього дитинства любив математику і жартував, що навчився рахувати раніше, ніж розмовляти.

Вже у 18 років він винайшов так званий "метод найменших квадратів", ще через рік розв'язав класичну задачу про поділ кола, з якої випливала побудова правильного 17-кутника, і написав велику й важливу працю "Арифметичні дослідження".

Читайте також: Хто такий Джон Гаррісон і чому Google присвятив йому дудл

Хто такий Карл Фрідріх Гаусс (дивіться відео):

Розв’язавши задачу про поділ кола, він заклав основи загальної теорії так званих алгебраїчних рівнянь. Згодом юний науковець довів основну теорему алгебри про існування кореня алгебраїчного рівняння.

Також він працював і в галузі астрономії – Гаусс допоміг італійському астроному Піацці визначити точну орбіту Церери, а згодом і з’ясував орбіту іншої малої планети — Паллади. У 1810 р. французький астрономічний інститут за розв'язання задачі про рух Паллади присудив йому золоту медаль.

Читайте також: Правда чи вигадка: якими винаходами людство завдячує генію Леонардо да Вінчі

Гаусс цікавився і геометрією та фізикою, у яких демонстрував чималі успіхи. Так разом з Вебером Гаусс створив абсолютну систему електромагнітних одиниць і сконструював у 1833 перший в Німеччині електромагнітний телеграф. Йому належить створення загальної теорії магнетизму, основ теорії потенціалу і багато іншого.

Він дослідив і встановив ряд нових законів у теорії рідин, теорії, магнетизму. Дослідник також сконструював прилад для вимірювання магнітних величин та виконав перше обчислення положення південного магнітного полюса Землі, яке дало дуже мале відхилення від справжнього положення.

"Арифметичні дослідження" – перший великий твір Гаусса, присвячений окремим питанням теорії чисел і вищої алгебри. Постановка і розробка цих питань Гауссом визначили дальший розвиток цих дисциплін.