Східна правозахисна група у своєму фейсбуці називає це новим етапом гібридної війни проти України. Як підкреслююсь правозахисники, Росія цілеспрямовано готує нове покоління, яке буде ненавидіти Україну. У підсумку молоді люди з окупованих територій Донбасу стануть тут головними провідниками ідей сепаратизму та політики РФ.

Радимо ознайомитися! Пропаганда для детей, оставили без биометрики и пожар на катере "Шуя": новости Крымнаша

За даними правозахисників, на реалізацію такого проєкту Кремль витрачає десятки мільйонів доларів. Сама ж ця пропагандистка політизація молодих людей є тісно пов'язаною з процесами мілітаризації, а саме з так званими військово-патріотичними рухами та відповідними навчаннями дітей на окупованій частині Донбасу.

У ролику, який створили та опублікували правозахисники, можна побачити, що на окупованій частині Луганщини місцеві посіпаки Кремля створили так званий "молодіжний парламент". Вибори до нього пройшли у квітні, а голосувати можна було у всіх закладах вищої освіти краю.

Що цікаво, на цих псевдовиборах були присутніми лише спостерігачі від Росії. Крім того, у передвиборчій кампанії так званих кандидатів можна було помітити прокремлівську риторику – зокрема, вони сприятимуть об’єднанню з Росією.

Ми луганці, ми були тут, коли ваша армія знищувала наше місто. Приїжджайте, ми покажемо вам могили мирних жителів, які були вбиті від рук військових формувань України. Справжні герої рідного краю – це ті, хто залишився в місті та став на його захист. Луганськ – місто-герой, а ви – зрадники. Але ви приїжджайте, ми вас зустрінемо,
– заявляють у своїх промовах молоді луганські "політики".

Таким чином, Східна правозахисна група закликає українську владу припинити ці процеси, інакше через 10 – 15 років ці молоді люди боротимуться за нові території для Росії.

Цікаво! Як російська пропаганда промиває мізки щодо ситуації на Донбасі: шокуючі факти

"Ті, хто будуть розпалювати цей вогонь, вже проходять підготовку в політичних школах РФ, саме вони будуть віддавати накази військовим формуванням з числа підлітків, які зараз проходять підготовку у військових таборах "ЛНР" і "ДНР", – підсумовують правозахисники.