14 лютого прокуратура затримала екс-голову фракції Партії регіонів Олександра Єфремова.

Він затриманий за зловживання та службове підроблення. Окрім того, є і інші статті, котрі зараз допрацьовуються. Я думаю, вони йому будуть пред'явлені. Але це буде трошки пізніше,
— заявив Генпрокурор Віктор Шокін.

Єфремова підозрюють у підробці результатів голосування за закони 16 січня 2014 року

У понеділок політику обирали запобіжний захід. У Печерському райсуді Києва, де за іронією долі ще рік тому судили євромайданівців за злочини, намальовані у диктаторському законі 16 січня. А вже зараз цей закон вилізає боком регіоналу. Єфремова підозрюють у підробці результатів голосування за драконівський документ.

Злочин, вчинений Єфремовим, був вчинений у співучасті разом з Колетником і Олійником.

Суд обрав для Єфремова арешт

У маленькій судовій залі тісняться журналісти, активісти та одіозні друзі регіонала. Так у кутку зачаївся екс-губернатор Михайло Добкін, а Наталя Королевська слухає мовчки судовий процес.

За кілька годин суддя задовольняє клопотання прокуратури і обирає Єфремову арешт, але з альтернативою застави у понад 3,5 мільйони гривень.

Суддя вважає недостатнім застосування більш м'якого запобіжного заходу, у тому числі і особистої поруки.

Такому запобіжному заходу, як тримання під вартою, є альтернатива. Оскільки вчинений злочин не пов'язаний з насильством, то суддя зобов'язана обрати альтернативу запобіжного заходу тримання під вартою, як застава,
— адвокат Олександр Байдик.

Можливість застави у залі зустрічають обуреннями. Хоч підозрюваний божиться — 3 мільйони для нього завеликі гроші

Всі кошти, які в мене є, зберігалися на рахунках в одному банку в мене і моєї дружини. Цей банк працював виключно в Луганській області,
— заявив Єфремов.

За Єфремова внесли заставу

Але, до прикладу, місяць тому звичайний полтавський хабарник-даішник Петро Блажівський зміг внести заставу у 10 мільйонів гривень. У залі роблять ставки — скільки годин треба Єфремову, аби після застави втекти з країни. Утім побоювання скептиків не справдилося. Хоч і гроші знайшлися. Заставу вніс товариш Єфромова, також "регіонал" Борис Колесніков.

Єфремова підозрюють у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі

Наступного дня після звільнення Єфремова знову викликали у Генпрокуратуру. Тепер уже за розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Під слідчим управлінням, де проходив допит, зібралася група підтримки. Хоча чи стоять тут за Єфремова, чи то "за гречку", чи то за справедливість — бабці самі плутаються.

Взяли мої три виступи, які я зробив, коли був депутатом Верховної Ради, на погоджувальній раді і на прес-поінті, коли події на Сході почали розвиватися, в квітні-травні минулого року, і на підставі цих заяв роблять висновки про те, що я нібито говорив те, що могло б трактуватися, як розпалювання міжнаціональних відносин,
— каже Єфремов.

Обрання запобіжного заходу перенесли на понеділок

А вже увечері, після допиту, в екс-депутата новий суд, але вже за зачиненими дверима. Засідання тривали 2 дні, і обидва з нульовим результатом. Наступне слухання має відбутися у понеділок. Нібито захист не встиг ознайомитися із документами, а в жалобний день 20 лютого обирати запобіжний захід негодиться.

У п'ятницю арештували Чечетова

Хоча день жалоби не завадив йти до суду іншому політику — Михайлу Чечетову. У п'ятницю його викликали до ГПУ через ганебне голосування 16 січня. А вже ввечері — до Печерського суду, де обрали міру запобіжного заходу. Так політика триматимуть під вартою, доки той не внесе заставу у 5 мільйонів гривень.

Хто наступний? Не скажу. Побачите, і скоро,
— заявив Генпрокурор Шокін.