Мета дослідження - з'ясувати, чи є такий спосіб ефективнішим і безпечнішим, аніж традиційна хіміотерапія. Алану Рейнольдсу діагностували рак печінки. Він одним з перших погодився на такий метод внутрішньої радіотерапії. Австралієць сподівається, що лікування йому допоможе.

"Я абсолютно спокійний. Кілька тижнів тому ми провели тест, який показав, що я добре перенесу процедуру", - каже пацієнт Алан Рейнольдс.

В ефективності лікування розробники впевнені. Пояснюють - цілеспрямовано введені радіоактивні частинки не пошкоджують здорову тканину. Відтак орган, на якому виявили пухлину, легше переносить процедуру і швидше відновлюється.

"Ця техніка передбачає введення частинок в орган через кровоносну систему. А це наче Ахіллесова п'ята раку. За допомогою радіації ми наносимо значні пошкодження пухлині. Але загалом цього надто мало, аби заподіяти шкоду органу в цілому. У випадку з Рейнальдсом печінка легко перенесла радіацію", - каже онколог Харпріт Васан.

Результати перших досліджень демонструють - така радіотерапія дійсно ефективна. Щоправда її слід використовувати у поєднанні з традиційними методами лікування раку.

"Ми з'ясували, що внутрішню радіотерапію можна і навіть варто поєднувати з хіміотерапією. Деякі пацієнти після такого лікування демонструють дуже хороші результати. Зокрема, пухлина зменшується до маленьких розмірів і її можна безпечно вирізати. Таким чином у пацієнтів з'являється більше шансів побороти невиліковну хворобу", - каже онколог Харпріт Васан.

Якщо результати з усіх 12 центрів будуть позитивними, то науковці рекомендуватимуть таке лікування усім пацієнтам.