Про це повідомляє прес-служба Держлісагентства.

"Державні лісгосппідприємства починають реалізацію новорічних ялин, які заготовлюються на спеціальних плантаціях або при проведенні рубань формування й оздоровлення лісів. Цього року планується реалізувати близько 550 тисяч новорічних ялин. Заготівля дерев здійснюється з урахуванням заявки торговельних організацій і споживачів", – мовиться у повідмоленні.

Читайте також: Головна ялинка України: стало відомо, коли зелену красуню встановлять у Києві

Середні ціни на ялинки в Україні залишаться на рівні минулого року – близько 60 гривень за погонний метр. При цьому в лісгоспах Полісся вартість сосни довжиною 1 метр становитиме 30-40 гривень, степової й лісостепової зон (переважно сосна кримська) – 50-60 гривень, Карпатського регіону (ялина звичайна і ялиця) – 55-65 гривень.

Наголошується, що лісгоспи в Закарпатській, Житомирській, Волинській та інших областях другий рік поспіль продаватимуть живі ялини у горщиках, які після свята можна висадити у відкритий ґрунт.

Лісгоспи будуть організовувати роздрібну торгівлю ялинками на торговельних точках, майданчиках, ярмарках і ринках обласних, районних центрів і інших населених пунктів,
– зазначили у Держслісагентстві.

У відомстві закликали при купівлі ялинки звертати увагу на наявність спеціальної самоклейної етикетки з номером і кодом, за допомогою якого можна перевірити легальність походження дерева. Для цього необхідно ввести зазначений номер на сайті ukrforest.com. Відсутність інформації на сайті свідчитиме про незаконне походження дерева.

Етикетка з номером і кодом на ялинці
Етикетка з номером і кодом, які повинні бути на законно зрубаній ялинці