Про це пише The Wall Street Journal.

Так, в адміністрації Обами планують нарощувати збройні сили союзників і потенційних партнерів.

Деякі союзники Президента США також хочуть розширити організацію Північноатлантичного договору (НАТО — "24"), щоб обмежити орбіту Москви.

Членство України і Грузії залишається на столі. Водночас Пентагон і деякі представники адміністрації виступають за членство (в організації — "24") Чорногорії,
— зазначено в матеріалі.

За їхніми словми, прийняття Чорногорії в НАТО зміцнить зв'язки країни із Заходом і доведе, що Путін не має права вето на розширення альянсу.

Окрім того, соратники Обами планують допомагати країнам Східної і Південної Європи у боротьбі з корупцією і економічним впливом Москви.

"Треба послабити здатність Москви використовувати економічні важелі або контроль поставок енергоносіїв, щоб отримати вплив у Східній та Південній Європі", — йдеться в статті.

У США вважають, що якщо їм вдасться посилити демократичні інститути, професійну армію і приборкати корупцію в європейських країнах, російські олігархи будуть мати менше можливостей для розширення кремлівського впливу.

Для подальшого зниження важелів Москви, американські чиновники також почали підштовхувати країни з російськомовним населенням, зокрема членів НАТО в Прибалтиці, щоб вони задовольняли потреби етнічних меншин.

Читайте також: Клімкін: G7 обговорюватимуть згортання співпраці з Росією