Наукова установа знаходиться на Канарських островах, просто біля кратера згаслого вулкана. Історія обсерваторії розпочалася в 1979 році. Саме тоді на острів Ла Пальма британці доправили телескоп імені Ісака Ньютона.

Сьогодні одним з головних інструментів астрономів є телескоп імені Вільяма Гершеля, діаметр якого понад 4 метри. Телескоп випускає 15-кілометрові лазерні промені. Вони вловлюють атмосферну турбулентність й надсилають відносно розмите зображення на Землю.

Далі за справу береться система адаптивної оптики. Вона значно підвищує роздільну здатність фото. Крім телескопа Гершеля, обсерваторія дель Рок де лос Мучачос має інші унікальні інструменти. Зокрема, шведський сонячний телескоп, за допомогою якого вчені отримують найчіткіші зображення Сонця, та Великий телескоп Канарських островів, що є найбільшим у світі й має об’єктив діаметром понад 10 метрів.

Крім передової техніки, науковцям допомагає і матінка-природа. Обсерваторія на острові Пальма має чи не найкраще розміщення у світі. Сприятливіший астроклімат хіба-що в обсерваторії Мауна Кеа, що знаходиться на вершині однойменного вулкана на Гавайських островах.

Завдяки цим обсерваторіям астрономи досягли визначних успіхів у дослідженні Сонця, галактики “Чумацький шлях” та транснептунових об’єктів - небесних тіл, які перебувають за орбітою Нептуна.Звісно ж, на досягнутому вчені не зупиняються. Всесвіт - безмежний, тож роботи вистачить науковцям багатьох поколінь.