Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. Він припустив, що Джо Байден може втратити певний відсоток електоральної прихильності.

До теми Всесвітній день обшуків: ФБР навідалося до будинку Байдена у Делавері

Експерт зауважив, що в США працюють протоколи безпеки, які регулюють засекречені документи, вказують, що не можна виносити, що можна зберігати на особистому комп’ютері, а що на загальному.

Схоже, що Байден десь порушив ці протоколи безпеки,
– додав експерт.

Які будуть наслідки

Шейтельман припустив, що за такі порушення президент може понести дисциплінарну відповідальність. Це також, ймовірно, матиме вплив на його електоральні шанси, однак поки перспектив кримінальних переслідувань немає.

У відставку за таке не відправлять, як я бачу. Але якщо з'ясується, що Байден робив щось не так, він втратить певний відсоток на виборах, якщо він на них піде наступного року,
– підкреслив політтехнолог.

Шейтельман про обшуки у президента США: дивитись відео

Обшуки в президента США: що відомо

  • Джо Байден сам дав дозвіл на обшук свого пляжного будинку, після того як у резиденції президента у Вілмінгтоні та в офісі аналітичного центру у Вашингтоні знайшли документи з секретними позначками.
  • Після 3,5-годинного обшуку в домі президента Джо Байдена секретних документів не знайшли.
  • Ще 12 січня Байден розповідав, що восени в один з його будинків у штаті Делавер приходили співробітники силових структур. Тоді були вилучені особисті щоденники Джо Байдена, які могли містити певні секретні нотатки.