Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Він назвав найефективніший спосіб захисту Харкова від КАБів.

Читайте також Перерва в тиждень закінчилася: росіяни обстріляли дитячий табір у Харкові

Спосіб захисту Харкова від обстрілів

На Харківщині питання запуску КАБів можна розв'язати за допомогою Patriot або SAMP/T. Одна пускова установка, 4 ракети, локатор та система управління – можуть виконати завдання знищення російських Су-34 у режимі ракетної засідки.

Ворожі винищувачі – бомбардувальники просто не зможуть підходити на дальність ближче 100 кілометрів до лінії бойового зіткнення і поготів скидати КАБи.

Цим питанням можна зайнятися на лінії бойового зіткнення за допомогою ЗРК вздовж всієї лінії фронту. Нам дуже важливо відігнати російські літаки,
– мовив військовий експерт.

За його словами, з цим можуть впоратися зенітно-ракетні війська, якщо буде достатня кількість ЗРК. Водночас F-16 посилять напрямок.

Я не впевнений, що саме Харків прикриватимуть перші F-16. Навряд чи відразу після прибуття F-16 в Україну до лінії боєзіткнення зможе підійти радар чи Patriot,
– зауважив Світан.

На думку льотчика-інструктора, перші F-16 виконуватимуть завдання секторального прикриття повітряного простору в Центрі або на Заході України як системи протиповітряної оборони. Потім, коли зайде принаймні одна бригада, а це близько 40 літаків, їй буде поставлене завдання разом з радарами й системами ППО перекрити один з напрямків.

Глава Пентагону Ллойд Остін підтвердив, що Україна повинна отримати довгоочікувані винищувачі F-16 цього літа. Американська авіація дозволить підвищити ефективність наявної західної зброї, яка використовувалася з літаків радянського зразка.