Інвестори виходять на журналістів та скаржаться на тотальну корупцію у дозвільних структурах. Ситуація з іноземними інвестиціями в Україні не надто райдужна. Банальна статистика від НБУ – за останні кілька років навіть заробітчани перерахували в Україну в 4 рази більше, ніж іноземні інвестори. Постраждалих інвесторів в Україні чимало. Іноземцям дуже складно адаптуватися до наших українських реаліїв.
Читайте також: Хто і як опиняється на козирних місцях в непростому ланцюжку бюджетного дерибану
Вони не розуміють, як працюють наші чиновники, як працює закон, хто з них правий і які особливості українського менталітету і українського бізнесу.
На Львівщині бельгієць викупив радянські телятники і організував сучасну козину ферму. Він побудував оазис на українській землі. Козяча ферма європейського зразка: ідеальний порядок, чисті пронумеровані кози і сир не гірший за французький.
Коли розпочинав свій бізнес, я вже 10 років жив в Україні. Я бачив, що на той час не було жодної козиної ферми. Те, що ми тут робимо – це реальний французький фермерський сир, французька технологія, але українська коза,
– розповів власник ферми «Шеврет» Бернар Віллем.
Через місцеву владу бельгієць не бачить перспектив для свого бізнесу. Частину свого дітища він хоче продавати. Розповідає, що влада нічого не хоче змінювати. Для них закон – не закон, вони не звертають на нього увагу. Натомість місцеві чиновники звинувачують іноземця у несплачуванні податків. Дружина бельгійця пані Марія розповідає, що кожен клаптик землі довелося вибивати роками.
Ще одна проблема спостерігається на Одещині. Там винороб не може порозумітися з тамтешніми селянами, які не можуть поділити землі. Пан Лакарен 10 років виробляє вино на березі глибокого Чорного моря, а от специфіку і глибину української душі він так і не зрозумів.
Більше про інвесторів та агробізнес в Україні – дивіться у програмі.