Про це розповів адмірал запасу Ігор Кабаненко у коментарі ресурсу "Обозреватель".
"Це серйозні сучасні кораблі, які несуть в тому числі ракетну зброя, які мають протичовнові і протиповітряні можливості. Це комплексні кораблі, які можуть працювати як в ближніх зонах, так і у відкритому морі", – зауважив він.
Адмірал додав, що ці судна не лише виконують завдання як в ближній, так і в дальній морські зонах, а і здійснюють патрулювання, захист виключної морської економічної зони.
"У разі військових дій вони використовуються для проведення операцій на морі, як правило, операцій, пов'язаних із завоюванням панування у відповідних районах і зонах моря", – підкреслив військовий.
За його словами, турецькі кораблі прибули в Україну: 1) щоб продемонструвати дружбу між флотами щодо обміну знаннями, досвідом, підтримки контактів – "у дипломатії це завжди було елементом зміцнення взаємної довіри і взаємної безпеки"; 2) як свідчення "технологічної кооперації" – Туреччина для України пропонує багато чого, зокрема, і у військово-морській сфері, де не все так динамічно, як у інших.
Туреччина як морська держава не гаяла часу, чого я, на жаль, не можу сказати про Україну. Дуже багато ми втратили в останні роки, і продовжуємо втрачати. А у них є дуже серйозні можливості з будівництва кораблів, систем морського озброєння, які ми можемо використати. Але мова йде сьогодні не про відновлення Військово-морських Сил України, про їхнє "нове будівництво". І тільки від нас залежить, наскільки ми хочемо використовувати технології та можливості Туреччини,
– резюмував Кабаненко.
Читайте також: Французький фрегат увійшов в Одеський порт: опублікували фото
Нагадаємо, сайт "24" раніше повідомляв, що до Одеського порту увійшли турецький корвет "Хейбеліада" і фрегат "Газінтеп".