Цього річ Одесі виповнюється 227 років із дня заснування. Святкові заходи тут розпочалися ще 27 вересня, проте все ж основні пройдуть у День міста.

Зауважте Як змінилася Одеса за роки Незалежності України: фото найвидатніших місць

Концерт на Потьомкінських сходах

Головним заходом міста в цей день, звичайно ж, буде концерт на естакаді Одеського порту. Основним ведучим заходу буде Потап (Олексій Потапенко).

Там виступлять:

  • оркестр Hardi з хітами гурту Queen;
  • група Mozgi;
  • Jeff Scott Soto;
  • група Ace of Base;
  • дует Artik & Asti.

Загалом концерт триватиме 5 з половиною годин. А в момент його завершення, о 23 годині, запустять традиційний салют.

Салют в Одесі на День міста
Салют після концерту Дня Одеси 2020 року / Фото "Думская"

Виступ гурту "Бумбокс"

Окрім основного святкового концерту, в місті також пройде виступ гурту "Бумбокс". Цей захід теж пройде просто неба – у Літньому театрі GORSAD. Соліст гурту й музиканти мають вийти на сцену о 19 годині. Квитки у фан-зону коштують 650 гривень.

Концерт гурту Бубмокс 2021
Концерт гурту "Бумбокс" / Фото Persona.TOP

Пісні для міста від оркестру

В честь Дня Одеси в Одеській філармонії 1 і 2 вересня традиційно проведуть святкові концерти – Odessa International. Такі заходи там проходять щороку від 2007.

Музиканти із диригентом Хобартом Ерлом виконають твори Чайковського, Хачатуряна, Равеля, Гріга, П'яццолла та інших. Тому цей вечір охопить музичну спадщину різних культур – від української, грузинської та вірменської до грецької, французької та багатьох інших.

Тому саме там можна буде максимально відчути багатогранність одеського колориту. Ціни квитків – від 100 до 500 гривень. Заходи розпочинатимуться о 19 годині.

Диригент Хобарт Ерл із оркестром в Одесі
Концерт із диригуванням Хобарта Ерла / Фото "КиевВласть"

Стань частиною рекорду України

У цей день в Одесі буде чим зайнятися й любителям активного відпочинку. На пляжі Ланжерон встановлять національний рекорд – у море на каяках і SUP-бордах підуть понад 400 людей.

Однак прийти в це місце потрібно буде досить рано, оскільки реєстрація учасників розпочнеться орієнтовно о 5 ранку. Щоб стати частинкою події потрібно принести плавзасіб із собою або орендувати його вже на місці. Ціна на цю послугу:

  • одномісний каяк – 400 грн.
  • двомісний каяк – 800 грн.
  • SUP – 400 грн.

Плавання на SUP-борд в Одесі
Люди плавають на SUP-бордах / Фото Polkerris Beach

"Художники закохані в Одесу"

Це місто вже кілька століть надихає не лише поетів і музикантів, а й художників. Найкращий доказ цього – полотна багатьох митців, які тут жили або відпочивали.

Щоб дізнатися про них більше, в День міста можна піти на лекцію мистецтвознавця Володимира Островського. Вхід туди коштуватиме 200 гривень. Лекцію розпочнуть о 19 годині.

Картина Оперного театру в Одесі
Картина Одеського оперного театру / Зображення спільноти Владимир Островский

Кілька цікавих фактів про це місто

  • Назва Одеса вперше з'явилася у 1795 році. До того місто називали Хаджибей. Проте є й багато "народних назв": Одеса-мама, Перлина Чорного моря, Південна Пальміра, Південна столиця та Столиця гумору.
  • Тут розташований найбільший в Україні морський торговий порт.
  • Уся центральна частина міста – це ансамбль будівель 17 – 19 століть. Оскільки датування різне, відрізняються їх стилі. Там є не лише класицизм і ампір, а й модерн з іншими домішками стилів.
  • Вся Одеса стоїть на великій мережі підземних ходів і лабіринтів. Вони утворюють систему катакомб, яку вважають однією з найбільших у світі. Довжина деяких тунелів там сягає приблизно 2 з половиною тисячі кілометрів.