Ініціювала зустріч українська сторона, котра є одним із посередників в процесі переговорів між дністровськими берегами.

"Хочу особливо відзначити, що Україні, як посередник у процесі Придністровського врегулювання зацікавлена у продовженні такого активного діалогу, і хотіла б бачити цей процес результативним і постійним. Ми будемо всіляко сприяти цьому і надалі", - заявив міністр іноземних справ України Костянтин Грищенко.

Зустріч в Одесі - це своєрідна підготовка до наступного етапу переговорів щодо молдово-придністровського врегулювання, що відбудуться наприкінці лютого в столиці Ірландії, Дубліні. Щоправда, певних домовленостей досягли вже й сьогодні.

"Визначилися, що будемо продовжувати роботу для повного відновлення роботи залізниці, перевезення товарів, пасажирів, що стосується зв'язку, та інших проектів, які є важливими для людей", - сказав прем’єр-міністр Молдови Володимир Філат.

Одним із кроків в розвитку економічних взаємовідносин стала скасування Придністров’ям стовідсоткового мита на молдавські товари. Щоправда, різкого зближення не буде - запевняють сторони.

"Ця проблема обговорювалася вже 20 років і не привела до якихось значних переміщень, тому ми є прихильниками тактики дрібних кроків у напрямку розблокування економічної взаємодії між Придністров'ям і Молдовою, розблокування взаємодії у сфері людського виміру, у сфері охорони здоров'я, у сфері культури. Я думаю, що такими кроками, такою тактикою ми можемо створити умови і платформу для обговорення більш складних проблем", - сказав президент Придністровської Молдавської Республіки Єген Шевчук.

Більш складніші питання: статус Придністровської Молдавської республіки і функціонування миротворчої місії. Тирасполь всіляко підтримує присутність російських миротворців в регіоні, тоді як Кишинів наполягає на виведенні російського контингенту і формуванні місії міжнародних сил.