Протягом кількох годин будівельна техніка зруйнувала старий павільйон на пляжі і споруди з ракушняку, які належали до 2009 року санаторію імені Чкалова і були передані в приватну власність за рішенням суду. Лишились неушкодженими лише кілька будиночків.

Читайте також: Поліція скандально розгромила мітинг проти забудови і затримала активістів у Одесі: ганебні фото

Завдяки розголосу однієї з працівниць санаторію на місце події прибув журналіст Олександр Жирносенко і кілька активістів. Вони не дали втекти водію бульдозера і викликали поліцію. Виявилось, що ніяких документів і дозволів на роботи у нього не було.

Нічна троща в Одесі
Нічна троща в Одесі

Нічна троща в Одесі
Наслідки нічної трощі в Одесі

Окрім того, водій неодноразово намагався бульдозером "відсунути" активістів, аби втекти. А його техніка не мала держномеру. На території пляжу була лише табличка про ведення реконструкції сходів, а по факту відбулось нищення паркової зони Чкалівського санаторію. Себто, під виглядом реконструкції вирішили зачистити територію пляжу задля подальших будівельних робіт.

Нічна троща в Одесі
Бульдозер під час нічної трощі

Нічна троща в Одесі
Табличка "Перепрошуємо за незручності!"

Виявилось, що ці дії відбувались "з легкої руки" місцевої влади. Адже дозвіл на розробку проекту землевідводу Одеська міська рада дала ще минулого року. Орендатор землі – ООО "Чкаловський-інвест" – у листопаді 2018 року зареєстрував початок будівництва тут багатопрофільного курортного комплексу з апарт-готелем загальною площею понад 5 гектарів, повідомила на своїй сторінці депутат міськради Лілія Леонідова. У проекті орендатора йдеться, що на території пляжу хочуть побудувати 140 окремих будиночків, 7-поверховий готель на 137 номерів і паркінг на 120 машиномісць. А також прокласти дорогу, побудувавши під знаною "Трасою здоров’я" підземний тунель.

Проте, хоч ці роботи і ведуться "на підставі містобудівного розрахунку і виданих Управлінням архітектури містобудівних умов і обмежень", але "на сайті містобудівного кадастру вони відсутні", уточнює Леонідова.

На створення і роботу містобудівного кадастру витрачається величезні кошти з міського бюджету, але через дивні обставини відповідальні за нього особи обманюють одеситів шляхом систематичного склерозу. Все тримається на систематичному обмані і переховуванні від одеситів інформації, яку вони повинні отримувати за кілька кліків мишки! Дозвіл на забудову схилів і практично самої "Траси Здоров'я" були видані ще в липні 2018 року, але на сайті кадастру їх немає і по сьогоднішній день,
– зазначила Леонідова.

Окрім того, цей проект депутатській більшості, яку становить партія мера Геннадія Труханова "Довіряй ділам" і "БПП "Солідарність", вдалося "протягнути" на сесії міськради, уникнувши громадського обговорення. Незгодних одеситів просто вивели із залу, пропозицію зняти проект з голосування не підтримали і підло запевнили, що на "пляжі буде експлуатація вже існуючих споруд", – повідомляє депутат Леонідова.

Активісти вже охрестили цей комплекс термітником через щільність і побоюються, що забудова призведе до зсуву ґрунту та унеможливить вільний прохід відпочивальників до пляжу.

апартготель одеса, нічна троща
Так має виглядати апарт-готель

апартготель одеса, нічна троща
Місце розташування апарт-готелю

апартготель одеса, нічна троща
Наказ від Одеської міської ради

На думку активістів, будівництво незаконне. Бо невідомо, чи має інвестор дозвіл від Державної архітектурно-будівельної інспекції, без якого будь-яке будівництво вважається незаконним. Адже чому тоді під час нічного інциденту водій будівельної техніки ні активістам, ні поліції не показав документи, які мали б дозволяти проведення робіт?

Уночі відбувся захват для зниження компенсаційної вартості. Так часто вчиняють забудовники: по-тихому зносять існуючі споруди і зелені насадження, аби потім у протоколі, коли буде офіційно складатися акт вирубки зелених насаджень, вказати, що їх там значно менше, ніж було по факту,
– пояснює одеський громадський діяч Олексій Костржицький.

Тим часом, уночі поліція таки приїхала за викликом активістів, але досі не зареєструвала в ЄРДР заяви і не вияснила особи нічного вандала, який кермував руйнівним бульдозером.

Сьогодні ми викликали слідчо-оперативну групу і домоглися, щоб вони відкрити провадження. Ми написали з десяток заяв і роз’яснень щодо цього. Слідчо-оперативна група зареєструвала заяви і вже провела слідчі дії на місці,
– прокоментував активіст Віталій Устименко.

Одесити вимагають у поліції надати правову кваліфікацію і оцінку дій "нічного бульдозериста" та притягнути до відповідальності замовника і виконавця. За словами активістів, їм лишається лише одне – пильнувати і якнайшвидше реагувати на проведення будівельних робіт у подальшому, аби корумпована влада не вкрала черговий пляж.

Читайте також: "Одеса чи бандитська республіка": чому Труханов саботує накази Луценка та Авакова?

Додамо, що минулої ночі в Одесі відбулося ще одне трощення – магазин на ринку "Успіх" лідера одеського осередку політичної партії "Народний рух України" Михайла Кузаконя невідомі демонтували без попередження власників разом з майном на десятки тисяч доларів.

Кузаконь називає це "святковою помстою олігархічно-промислового клану на чолі з одеським мером Геннадієм Трухановим". Відомо, що Кузаконь не один рік бореться з корупцією в Одесі.