Мовиться про Одесу, Запоріжжя та Вінницю, які стали рекордсменами. Окрім цього, оприлюднили порівняння цін на головні ялинки обласних центрів.

Зауважте Казковий Новий рік у Львові: куди піти та що побачити у святковому місті

Скільки коштуватиме свято для бюджетів

Найдорожче святкування буде в Одесі, де виділили на це 12,7 мільйона гривень. Другу сходинку цього "рейтингу" посідає Запоріжжя з бюджетом святкування 10,5 мільйона, а третю – Вінниця, де виділили 7 мільйонів.

Для порівняння, для святкування Нового року в Києві знадобиться лише 5,26 мільйона гривень. А ось найекономнішими виявилися Тернопіль і Львів, де новорічні витрати становлять – 199 та 242 тисячі гривень.


Порівняння новорічних витрат міст України / Інфографіка ЧЕСНО

Ці дані надавали міськради у відповідь на запит руху ЧЕСНО. Слід зазначити, що мерії Кропивницького, Хмельницького, Миколаєва та Дніпра відтермінували відповіді.

Де придбали найдорожчу ялинку

У порівнянні, яке оприлюднили аналітики, найдорожчою є ялинка Вінниці. В перерахунку на кожного мешканця вона коштує 18,02 гривні. Друге за ціною новорічне дерево Запоріжжя, яке коштувало для кожного містянина 14,33 гривні. Також недешеві ялинки Ужгороду та Одеси, де містяни за них умовно заплатили 13,73 та 12,48 гривні.

Проте варто згадати про Дніпро, яке поки не надало відповідь. 14 грудня повідомили, що там почали встановлювати найвищу після Києва ялинку в Україні. Вона коштувала бюджету міста понад 50 мільйонів гривень. А загалом на прикрашання міста виділили майже 60 мільйонів гривень.

Найменше з бюджету виділили на ялинку у Львові. Там вона вартувала для кожного жителя міста лише по 31 копійці. Також недорогі ялинки в Тернополі та Полтаві – 0,88 і 1,08 гривні на кожного жителя.


Порівняння цін ялинок у містах України / Інфографіка ЧЕСНО

Про столицю – в Києві відкрили новий святковий ярмарок: дивіться відео