За інформацією прес-служби Нацполіції в Одеській області, на вулиці Одеси 2 травня вийшли 2 тисячі 500 правоохоронців. У жалобних заходах на Куликовому полі взяли участь до 4 тисяч громадян, на Соборній площі міста – до 500 людей.

Читайте також: П’ять років трагедії 2 травня: кого покарано та чого очікувати в Одесі?

Правоохоронці почали контролювати вулиці Одеси ще від самого ранку. Зокрема, вони взяли під охорону Куликове поле та Соборну площу, де пройшли наймасовіші заходи, пов’язані з роковинами трагедії. Зауважимо, що до початку заходів обидві площі та прилеглу до них територію вибухотехніки перевірили на наявність небезпечних предметів.

На місцях проведення масових заходів у Одесі працюють як силовики, так і поліція діалогу

Читайте також: Більшість справ щодо трагедії 2 травня в Одесі свідомо провалена, – активіст

В 11:00 на розі вулиць Дерибасівської та Преображенської відбулася акція пам'яті про загиблих патріотів. О 16:00 загиблих вшановували біля Будинку профспілок колишні учасники антимайдану. О 18:00 "Національний корпус" провів "Марш українського порядку". Націоналісти пройшли центром міста від пам'ятника Тарасові Шевченку до місця загибелі активістів Ігоря Іванова та Андрія Бірюкова. Марш завершився молебнем на Соборній площі в пам'ять про загиблих.

Марш "Національного корпусу" в Одесі 2 травня: відео

Читайте також: Правоохоронці, що сприяли сепаратистам 2 травня в Одесі, працюють далі, – активіст

На Куликовому полі пройшов молебень за 42-ма загиблими. Уранці там побували кілька проросійських політиків – депутат міськради Олександр Орлов, нардепи Михайло Добкін, Євген Мураєв і Вадим Новинський. У жалобних заходах на Куликовому полі взяли участь до 4 тисяч громадян.

Вшанування на Куликовому полі в Одесі: фото

Не обійшлося і без прецедентів. Поліцейські зупинили на Куликовому полі 15-річну дівчину із забороненою радянською символікою на одязі. Дівчину доправили до відділу поліції. Там вона пояснила, що не здогадувалася про те, що зображення на одязі є забороненим. Правоохоронці провели з нею роз’яснювальну роботу. Враховуючи вік дівчини, до адміністративної відповідальності притягнули її батька (за невиконання обов'язків щодо виховання доньки).

Загалом протягом дня поліція не зафіксувала серйозних правопорушень, зауважив, перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий.

2 травня в Одесі завершилося панахидою за всіма загиблими. Службу відправили на Грецькій площі.

Наразі продовжується посилене патрулювання вулиць Одеси працівниками поліції та допоміжними силами правоохоронців системи МВС.

Що сталося в Одесі 2 травня 2014 року? У цей день у місті відбулися масові сутички між проукраїнськи налаштованими жителями та проросійськими колаборантами, які напали на мирну акцію. Внаслідок нападу на вулиці Грецькій у центрі Одеси загинули 6 осіб. Згодом сутички перенеслися на Куликове поле, де було розташовано наметове містечко так званого антимайдану. Частина антимайданівців утекла до Будинку профспілок, де спалахнула пожежа. Більшість людей задихнулася чадним димом. Загалом у цей день загинули 48 людей.

З нагоди 4 роковин трагедії в Одесі 2 травня Моніторингова місія ООН з прав людини опублікувала п'ятихвилинний фільм про розслідування. Основним висновком місії став той факт, що за 4 роки жоден з чиновників не був притягнутий до відповідальності за несвоєчасні дії під час заворушень в центрі міста і пожежі в на Куликовому полі.