З поверхні води і вниз - 18 метрів. Операція тривала впродовж 4 години. Враховували все - погодні умови, висоту хвилі, швидкість вітру. Адже один хибний рух міг зірвати увесь процес. На час проведення робіт в одеській затоці навіть призупинили навігацію суден.
“Для вас це швидко, а для нас це колосальна праця і величезна підготовча робота. В світі є схожі проекти з меншими довжинами, але такими ж об'ємами. Це 5 проект в Європі. Але останній здійснювався в Картахоме в Латинській Америці. Він виявився проблематичним в плані затоплення труби“, - розповідає генеральний підрядник проекту Руслан Тарпан.
Попереду ще монтаж кінцевої ділянки труби. Та це вже окрема операція. Весь проект глибоководного випуску реалізується за держзамовленням. Кабмін виділив на це 585 мільйонів гривень. Тепер стоки скидатимуться за 4 кілометри від берега.
“Ми раз і назавжди можемо сказати, що після проведення робіт і повного запуску в одеській затоці вода завжди буде чистою. Жодні скидання стічних вод з боку Хаджібея не може вироблятися. Чому - тому що вся вода із станції біологічного очищення проходить очищення, в ідеальному стані вода в відповідності зі всіма нормами проходить на глибину 4 тисячі 200 метрів“, - каже генеральний підрядник проекту Руслан Тарпан.
Таке ноу-хау сприятиме зменшенню випадків інфекційних захворювань, - запевняють фахівці. І вода біля берега буде завжди чистою. Крім того, можна не хвилюватись стосовно прориву дамби Хаджибейського лиману і затоплення одного з найстаріших районів Одеси - Пересипу. Запустити всю систему планують вже в листопаді.