П'ятирічка, як яблуко розбрату. Ухвалення змін до Конституції, а відтак продовження терміну депутатських повноважень до 5 років можуть розсварити Партію регіонів. Мовляв, ця перемога належить до групи впливу “біло-блакитних”, яку пов’язують із Андрієм Клюєвим. Відтак їхні опоненти у політсилі, яку асоціюють із бізнесменом Дмитром Фірташем та головою Адміністрації Президента Сергієм Льовочкіним, намагатимуться відновити позиції. Про “доганялки” рейтингів всередині Партії регіонів, та можливий розкол знає “Український тиждень”, читайте у роботі “Комбінатори”.
Уряд обіцяє тримати удар, незважаючи на усі реформи. Але ж чи витримають удар тарифів українці? Адже, чи не головне завдання Кабміну - довести комунальні тарифи до економічно обґрунтованого рівня. Проте механізм розрахунку ще й досі залишається таємницею. Лише відкрито говорять про єдину складову - вартість газу, від якої, власне, і залежатимуть кінцеві розцінки на комунальні послуги. Про тарифні загадки читайте на сторінках "Коментарів" у матеріалі “Економічно обґрунтована дурість”.
Про прибутки можна тільки мріяти. Тим паче, якщо для справ береться влада. Бізнес цьогоріч міг отримати 4 мільярди доларів за експорті зерна. Втім через невміле квотування прибуток виявиться щонайменше вдвічі меншим. Коли компанії відчули як від них втікають гроші - то підвищили ціни на інші продукти. Після виникнення проблем з поставками зерна першим закип’ятилось молоко, закупівельна вартість якого стрибнула вгору. Про вплив влади на їжу читайте у свіжому номері видання "Власть денег" у статті “По кругу”.