Незважаючи на слабку економіку і порівняно невеликі доходи потенційних позичальників, Україна стабільно входить до числа країн із непомірно дорогими кредитами. Неймовірно високі ціни на позики декларують, як вітчизняні фінустанови, так і “дочки” західних банків, чиї материнські компанії, що працюють у країнах Західної Європи, видають кредити з відсотками у кілька разів меншими, ніж у нас. Чому ж наших позичальників примушують платити набагато більше? - Дізнайтеся у тижневику “Коментарі” у статті “Чому в Україні дорогі кредити”.

Під виглядом боротьби з ухилянням від несплати податків, законотворці відкрили схему виведення капіталу за кордон - через ризиковані страхові компанії. Підприємства зможуть без обмежень списувати послуги страхових компаній на валові витрати, і таким чином маскувати прибутки, а при необхідності - переводити гроші за кордон. Масштаби цієї схеми загрожують на 60% перевищити надходження від єдиного податку, зібраного минулого року. Тему досліджувало видання “Власть денег” у роботі “Враг хорошего".

Створення російсько-української робочої групи з обговорення газових питань - єдине, чого вдалося домогтися українському Прем'єрові Миколі Азарову в Москві від свого колеги Володимира Путіна. Переговори про зниження ціни на газ для України тривають кілька місяців. Підсумок - Росія не готова йти на поступки. Україні ж потрібен дешевий газ. Один зі способів його отримати - оскаржити газовий контракт в Арбітражному суді Стокгольма. Деталі - у тижневику “Контракти” у матеріалі “Ось і поговорили”.