Чи будуть іноземні інвестори виводити свої капітали з банківської системи України? Питання, яке у фінансових колах смакували наприкінці минулого року й досі актуальне. Адже для багатьох іноземних банків створення українських "дочок" - не більше, ніж невдала інвестиція. З цих міркувань їм немає сенсу робити ставку на ризиковані стратегії на нашому ринку. Водночас, аби стати прибутковими у цьому році, банкам доведеться жорстко конкурувати за хороших позичальників. Тему досліджувала “Власть денег”. Читайте у матеріалі “Остаться, чтобы расстаться”.

Мультимільйонери заходилися ділити українські обленерго. Один із найбільших шматків національної економіки з річним оборотом у 40 мільярдів гривень переходить під контроль вузького кола людей. Минулого року українські та російські товстосуми активно скуповували акції обленерго через власні офшори. Цьогоріч уряд готовий виставити на продаж половину акцій енергетичних компаній. Схоже, національна енергетика відійде під контроль трьох українських та двох російських бізнес-структур, адже західні капітали бояться заходити на такий дикий ринок. Детальніше - у журналі “Кореспондент” у роботі “До лампочки”.

Знижки - магічне слово для більшості людей. Саме вони, зазвичай, підштовхують до покупок і саме вони дають можливість спробувати щось нове без особливого ризику для власного гаманця. Український бізнесмен Олександр Чегринець навчився ще й заробляти на знижках. Він створив спеціальний інтернет-ресурс, де кожен бажаючий щодня може купувати товари зі знижками від 50 до 90%. Про бізнес на сейлах по-українськи - читайте у тижневику “Статус” у статті “Скидки в большом городе”.