Людство стоїть на межі другого Чорнобиля. Землетрус у Японії нагадав світові про атомну загрозу. Рівно через 25 років після Чорнобильської трагедії повторення катастрофи планетарного масштабу реальне як ніколи. Можливих її наслідків не береться прогнозувати ніхто. Україну, яка експлуатує далеко не найсучасніших 15 атомних енергоблоків і входить до десятки країн-лідерів із використання атомної енергії, японське ядерне лихо особливо збентежило. Гірка правда про мирний атом - у weekly.ua у статті “Не треба брехати”.

Прийшла весна... атомна. Події в Японії можуть загальмувати розвиток української ядерної енергетики. Ще зовсім недавно аналітики і представники галузі говорили про ядерний ренесанс у світі та Україні, зокрема. Однак японська біда змусила задуматися над тим, наскільки ця дешева і екологічно чиста електроенергія безпечна для довкілля. Плани будівництва нових атомних реакторів в Україні можуть переглянути, а проекти зі збирання касет з паливом для реакторів - згорнути. Про мирний атом по-українськи читайте на шпальтах "Известий" у матеріалі “Атомная весна”.

Японська ядерна криза може підігріти кризу економічну. Третя після США та Китаю економіка світу з обсягом ВВП у 5,5 трлн. доларів зазнала потужного удару. Лише матеріальні збитки від стихії уряд Японії оцінює в 200 млрд. доларів. На щастя, економіка країни - вільна, експортно зорієнтована, що істотно пом’якшило цей удар по світовій економіці. Однак події в країні вранішнього сонця ставлять під сумнів учорашню певність у тому, що світову кризу подолано. Чим загрожує японське цунамі Україні - з’ясовувала "Україна молода" у статті “Цунамі не для України?”.