Майже третина вартості кожного квадратного метра у столичних новобудовах - це компенсація усіляких хабарів. Без врахування вартості землі, розробки проекту та інженерних комунікацій метр квадратний житла у столиці обходиться у 600 доларів. Ринкова ж ціна - більше тисячі доларів за квадрат. Звідки така різниця? Журналісти видання "Коментарі" у статті “Віднесені метром” порахували, 400 доларів на кожному квадратному метрі - це компенсація всіх можливих відносин з десятками чиновників, від яких залежить доля спорудження будинку. Деталі - на шпальтах видання.

Готівка краще, ніж електронні гроші. Більшість українців залишаються консерваторами і не поспішають активно використовувати онлайн-банкінг та електронні платіжні системи, пише тижневик "Контракти" у статті “Нереальні гроші”. І хоча прогрес є, його темпи не надто вражають. За припущеннями експертів, до кінця цього року частка безготівкових розрахунків в Україні зросте до 25% загальної кількості операцій за платіжними картками. Для порівняння - в Європі частка безготівкових платежів становить близько 40-50%.

Чи потрібен українським пивоварам український хміль? Роками українські пивзаводи сплачують державі мільйонні збори на підтримку хмелярства, однак досі не зварили з українського хмелю й літра пива. А все тому, що український хміль поступається якістю і ціною. У профільному відомстві подумали... і вирішили збільшити збір на розвиток галузі з одного до 1,5% від обороту пивоварів. Гроші немалі, та чи допоможуть вони розвитку українського хмелярства? З’ясовує видання "Кореспондент" у матеріалі “Пивной путч”.