Відкрили рота на чужий коровай. Продовольча лихоманка, що торік охопила світові ринки, ще раз засвідчила - так звана нафтова епоха закінчується і настає ера, коли провідним фактором світової політики й економіки може стати рівень виробництва й споживання харчів. Тому новою метою Кремля стало заняття панівних позицій на світовому ринку продовольства. Для цього Росія має намір не тільки наростити власні поставки, а й взяти під контроль продовольчий експорт сусідніх країн. Як росіяни годуватимуть світ українським хлібом - у свіжому номері “Коментарiв” у роботі “Росіяни нагодують світ нашою їжею”.

Втрачені сторінки історії. Детальне досьє на своїх клієнтів банки, як правило, старанно збирають та передають в бюро кредитних історій. Передбачалося, що чим більше інформації у цій базі даних, тим дешевшими будуть кредити для тих позичальників, хто зразково платив у минулому. Втім, за 6 років існування такої системи цей причинно-наслідковий зв’язок не працює. А нещодавно з’ясувалося, що не всім постороннім доступ до персональних даних заборонений. Хто вони, продавці таємниць? Тему знає “Власть денег”. Читайте у статті “Продавцы тайн”.

Протести non-stop. Політика влади та бездіяльність парламентської опозиції стимулюють виникнення в Україні нових протестних громадських рухів. Стихійні маніфестації, які об’єднують в один фронт друзів по нещастю, таки увінчуються, хоч яким, але успіхом. Щоправда і влада в боргу не залишається, намагаючись як можна покарати бунтарів. Чи стануть нові протестні рухи черговим гарматним м’ясом для політиків - тему досліджував "Український тиждень". Читайте у матеріалі “Протести non-stop”.