Гончарук запропонував обмежити зарплати міністрів

Під час наради в ОП керівник Кабміну Олексій Гончарук розповів президенту, що уряд розв'язав питання впорядкування виплати зарплат керівникам міністерств. Про це розповіли на офіційному сайті глави України.

Читайте також: На що витратять 2,9 мільярда доларів, отриманих від "Газпрому": пропозиція Зеленського

Зарплата міністра, заступника міністра, інших високопосадовців буде прив'язана до середньої зарплати по країні. І потрібно припиняти виплати по 200 – 400 відсотків премій,
– заявив Гончарук.

Щодо зарплати: мовиться про суму, яка дорівнюватиме 3 – 5 середнім зарплатам. А от максимальна премія буде не більшою за один оклад (тобто – не більшою за 100 відсотків посадового окладу).

  • Важливо: вся інформація про зарплати керівництва уряду буде публічною.

Для довідки: середня зарплата в Україні за даними Мінфіну у грудні 2019 року становила 12264 гривні.

Таким чином, міністр – за ідеєю Гончарука – буде отримувати від 36792 гривень до 61320 гривень.

Звісно, це без премії, яка може становити ще 100% від цієї суми.

Зеленському сподобалася ідея прив'язати зарплату урядовців до середньої по країні

Це справедливо, що ви прив’язуєте платню з коефіцієнтом до середньої заробітної плати по країні, і якщо вона збільшується, то у всіх збільшується, а якщо зменшується, то й у високопосадовців також,
– зазначив Зеленський.

Гончарук також повідомив Зеленському, що уряд звернувся до "Нафтогазу" з пропозицією переглянути практику нарахування величезних премій.

  • Важливо: звіт Кабінету Міністрів Верховній Раді України, за словами прем'єра Олексія Гончарука, вже готовий. У парламенті його представлять 7 лютого.

Зауважимо, українське суспільство зараз активно обговорює зарплати міністрів на тлі численних заяв останніх про те, що заробленого їм не вистачає на життя (приклади тут і тут).

Тему зарплат урядовців у розмові президента та прем'єра підняли тому, що 17 січня Зеленський дав Гончаруку доручення підготувати концепцію зарплат усіх міністерств та їх працівників. І дав на виконання цього доручення два тижні – 4 лютого якраз сплив визначений строк.

Читайте також: Чого українці найбільше очікують від Зеленського