Росіянам доведеться обирати між двома напрямками

У зв'язку з наступом ворожого війська на Покровському та Торецькому напрямках часто ставлять питання: завдяки чому противник продовжує повзти, а подекуди навіть трохи бігти вперед?

Читайте також Ще раз про F-16: справжні можливості, віра в чудо і песимізм західних ЗМІ

Відповідь очевидна: завдяки перевазі в силах і засобах, які росіянам вдалося створити на цих напрямках. Однак зрозуміло, що не тільки через це. Наприклад, у смузі дії угрупування військ "Північ", де противнику також вдалося створити відчутну перевагу в силах і засобах, йому це не дуже допомогло. Усе обмежилося 10-кілометровим вклиненням у прикордонні на Харківському операційному напрямку із не дуже приємними для росіян тенденціями та прогнозами.

Річ у тому, що, на відміну від командування УВ "Північ", командування ворожого УВ "Центр" відрізняється більшим рівнем адекватності та швидкості реакції на поточний і можливий розвиток ситуації в його підзвітній смузі.

На практиці це виглядає так.

  • У період підготовки активації на Торецькому напрямку у складі УВ "Центр" було проведено масштабне перегрупування сил і засобів.
  • Очевидно, задумом передбачалось проведення активних наступальних дій зразу на двох напрямках – як на Покровському (продовження), так і на Торецькому (початок).

До того ж одному з них командування УВ "Центр" надало пріоритет (Покровський напрямок). Водночас наступ на іншому напрямку мав носити допоміжний (сковувальний) характер (Торецький). Наступати "в лоб" на укріплений район оборони противника (а на час формування цього задуму Торецький район такий і був) було можливо винятково з метою сковування противника.

Важливо Українські американці можуть вирішити майбутнє двох країн

Окрім цього, такий сенс плану росіян доводить і розподіл його сил та засобів. Уже після перегрупування на Покровському напрямку діє 2-га загальновійськова армія, 90-та танкова дивізія, 114 ОМСБр 1-го армійського корпусу. Там же був задіяний і основний оперативний резерв УВ "Центр" – 27 МСД. На Торецькому напрямку діє вся 41 ЗВА, посилена окремими батальйонами та полками зі складу МР і ТрВ.

Несподіваний успіх ворога

Несподівано (підозрюю, що і для російського командування) початкові наступальні дії 41 ЗВА на Торецькому напрямку увінчалися швидким тактичним успіхом. Це в один момент стало приводом для росіян замислитися про місце та напрямок введення в бій свого головного оперативного резерву (27 МСД).

Усе ж-таки було вирішено не відхилятися від плану: 27 МСД поїхала на Покровський напрямок, у склад "штатно-рідної" 2 ЗВА. На Торецьк спрямували інші резерви.

Незабаром наступить момент, коли росіянам доведеться обирати якийсь один із двох напрямків. Річ у тому, що головним сенсом наступальної операції противника на Покровському напрямку є максимально глибоке просування на захід та північний захід (бажано в район Новогродівки та на рубіж Мирноград – Малинівка, водночас сам Покровськ поки що можна не штурмувати).

Чим глибше противнику вдасться залізти на цьому напрямку на захід, північний захід, тим йому легше та зручніше буде потім брати Торецьк. Особливо в контексті гіпотетичного перерізання рокади Покровськ – Костянтинівка. Це очевидні речі.

Цікаво Якими будуть війни майбутнього

Вихід на вищезазначені рубежі явно для ворога не буде простою та дешевою, а особливо швидкою справою. Уже сьогодні, попри те що передові підрозділи 2 ЗВА продовжують просуватися в бік Покровська та Мирнограда, коштує це їм дуже дорого. І навряд чи ціна стане меншою, адже українське командування також реагує на такі дії окупантів.

У цьому контексті цілком можливо, що частину військ 41 ЗВА таки доведеться повертати на Покровський напрямок. Я думаю, вороже командування УВ "Центр" усвідомлює, що такий момент наближається.