Росія тримає у Чорному морі групу військових кораблів, які оснащені крилатими ракетами. Саме з них і завдають ракетних ударів по території України. Але, як вже було доведено, самі кораблі є теж ціллю. Й українська армія має необхідний вдалий досвід їхньої ліквідації – крейсер "Москва" спочиває на дні Чорного моря.

До теми Окупанти вивели в Чорне море новітній фрегат "Адмірал Макаров"

Це змушує російських загарбників більше уваги приділяти саме протиповітряній обороні кораблів. Адже крейсер "Москва" відповідав за це, маючи на борту необхідні радари та озброєння. Після його затоплення вразливість кораблів чорноморського флоту Росії до ракетних ударів значно зросла.

Як і доволі висока ймовірність ракетних ударів по інших російських військових об'єктах на Півдні України, які перебувають під російською окупацією.

Саме тому на північно-західній частині окупованого Криму російські війська розмістили два додаткових зенітних ракетних дивізіони С-400. Це новітній російський зенітно-ракетний комплекс, який може вражати аеродинамічні цілі на відстані до 380 кілометрів. Хоча росіяни вихвалялися випробуванням і далекобійних ракет, які здатні вражати цілі на максимальній відстані 400 кілометрів та висоті до 185 кілометрів.

Таким чином цей зенітно-ракетний комплекс дає змогу росіянам здійснювати протиповітряну оборону в північно-західній акваторії Чорного моря і далі блокувати українські порти.

До теми Поки в росіян немає ППО в Чорному морі, вони не можуть підходити до Миколаєва й Одеси, – МВС

Зміцнюють свої позиції окупанти й на острові Зміїний, куди теж доставляють засоби протиповітряної оборони. Ще раніше українська розвідка зафіксувала, як росіяни перекинули туди комплекси ППО "Панцир" і "Тор-М2". Розвідники не відкидали варіант, що там можуть розмістити й ракетні комплекси, які будуть здатні обстрілювати не лише Україну.

Перекидання ворожих сил ППО на острів Зміїний підтвердив депутат та член Комітету з нацбезпеки Федір Веніславський. За його даними, окупанти там також розмістили системи радіоелектронної боротьби та частину флоту.