Умови отримання російського громадянства на різних окупованих територіях суттєво відрізняються. Про це 24 каналу розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Зверніть увагу У Маріуполь привезли нових "кадирівців", щоб посилювати репресії, – Андрющенко

Варіативність окупації

Радник мера зазначив, що у Маріуполі ще немає російських паспортів.

Навіть немає точок їх видачі. Знову ж таки, коли ми кажемо про Маріуполь, маємо згадувати, що це нібито частина так званої "днр". Не можна у Маріуполі масово почати роздавати російські паспорти так легко, як їх видавали десь у Херсоні, Мелітополі, Бердянську чи Донецьку,
– пояснив Андрющенко.

За його словами, у тимчасово окупованому Донецьку для отримання російського паспорта охочим потрібно пройти "сім кіл пекла", дати багато хабарів "при всій декларативній простоті". Водночас він додав, що росіяни спрощують цю процедуру.

"У Маріуполі немає пункту видачі, немає черг за цим. Той, хто з Маріуполя хотів отримати російський паспорт – той, скоріш за все, вже взагалі в росії перебувають. Тому нас тема паспортизації обійшла, дякувати богу, стороною, але те, що мобілізація буде – безумовно", – вказав радник.

Читайте також Це лише початок, – Андрющенко розкрив деталі про "голодний бунт" у Маріуполі та Червоний Хрест

Мобілізація по-російськи

Андрющенко зауважив, що рішення щодо мобілізації у Маріуполі "прив'язане" до розв'язання питання анексії окупованих частин Донецької області.

Все залежить від того, як росіяни анексують окуповані частини Донецької області. Маріупольців від мобілізації рятує саме це – невирішене питання про порядок анексії. росіяни мають великі втрати на фронті, "гарматного м'яса" не вистачає,
– підкреслив представник мерії.

На його думку, це може статися вже найближчим часом.

"Зрозуміло, що коли "гарматного м'яса" сильно не вистачатиме, а це станеться найближчим часом, як ми розуміємо, то маріупольців почнуть "хапати", попри все. На жаль, не всі в місті це розуміють сьогодні", – резюмував Андрющенко.

Ситуація у Маріуполі на сьогодні: головні новини

Вас також може зацікавити – скільки росіян підтримують анексію Херсонщини та Запоріжжя: дивіться відео