Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, річка Кальчик має історичну цінність для України, а також підтримує баланс солоності води в Азовському морі.

Читайте також Затонулі кораблі, руїни та занепад: на що окупанти перетворили порт у Маріуполі – шокуючі фото

Як росіяни руйнують усе, що бачать

Петро Андрющенко розповів, що річка Кальчик має велике історичне значення. Це саме та річка Калка, на якій відбулась "Битва на Калці" у 1223 році.

Кальчик пролягає через весь Маріуполь, забезпечує Азовське море прісною водою та є невіддільною частиною екосистеми.

Останніми роками ми спостерігаємо, що солоність Азовського моря зростає, в тому числі через будівництво окупантами Кримського мосту. Солоність значно піднялась, море дуже потерпає від медуз влітку. Це просто окреме жахіття,
– сказав Андрющенко.

Дії окупантів, за словами радника міського голови, наносять шкоду не тільки акваторії Азовського моря, а й навколишній флорі та фауні. Навесні на цій річці було зруйновано гідроспоруду, яка забезпечувала нормальну течію. Через це вона почала заболочуватись.

Річка почала заболочуватись, набула неприродного болотного кольору й там почався відповідний запах гноїння. А тепер вони просто її засипали. Це в іншому місті вони так ремонтують міст називається. Вони просто засипали, а потужний рух річки спрямували через маленьку трубу,
– сказав Петро Андрющенко.

Радник міського голови Маріуполя порівняв бездарність окупантів з ідеями нездарних керівників за радянських часів, коли вони пропонували розвертати русла річок в інший бік.

Петро Андрющенко розповідає, який новий спосіб знущання з Маріуполя вигадали росіяни: дивіться відео

"Теж саме зараз роблять росіяни. Просто тоді про це розмовляли, а зараз вони з цим пораються. Збитки будуть шаленими", – сказав Андрющенко.

Він також зазначив, що шкода від дій Росії екосистемі України не завершується лише наслідками бойових дій, а росіяни спеціально продовжують наносити шкоду щодня за допомогою екскаваторів.

Через те, що окупанти засипали річку, її рівень почне падати, а також відповідні наслідки будуть й для річки Кальміус.

Злочини росіян в Донецькій області: останні новини

  • За час окупації росіяни викрали з Маріуполя 1300 дітей. Вивезенням займались двоє осіб, одна з них – уповноважена при президенті Росії з прав дітей. Доля більшості дітей невідома, бо їх вже усиновили росіяни.
  • Активізація бойових дій на Сході вже почалась. Олексій Данілов розповів, що росіяни хочуть захопити Бахмут до річниці вторгнення.
  • 15 лютого 2023 року Росія атакувала багатоповерхівку в Покровську. Внаслідок ракетного удару 3 людини загинуло. Так, Росія продовжує тероризувати населення Донецької області, яке найбільше страждає від війни.