Про це 24 Каналу розповів херсонський активіст Володимир Молчанов. За його словами, росіяни проводять практику примусової депортації, якщо люди відмовляються слідувати російським "правилам".

Читайте також Окупанти засипають лінію оборони на Херсонщині: чи можливий наступ ЗСУ на лівий берег Дніпра

Потрібна евакуація з лівого берега

Володимир Молчанов розповів, що в окупованих громадах півдня Херсонщини росіяни успішно насаджують російське життя. Вони змушують українців отримувати російські паспорти, а ті, хто відмовляються, позбавляють пенсії.

При цьому змоги отримати українську пенсію або зарплату – немає. Російські окупанти зупинили безготівковий обіг й навіть позабирали у підприємців термінали для оплат.

Вони конфіскували майно у всіх, хто не перереєструвався за російським "законодавством" і не почав платити податки в рублях в російський бюджет,
– зазначив активіст.

Молчанов також розповів про знущання зі школярів, яких змушують навчатись у вже російських школах, а за відмову погрожують позбавляти батьківських прав. Після такого позбавлення росіяни погрожують дітей відправляти в Росію, а батьків "депортувати" на підконтрольну Україні територію.

"Вони просто беруть людину, як вона була, в капцях, вивозять до селища Кам'янського до річки, там викидають і кажуть, щоб вона йшла на північ до своїх "укрів", – сказав активіст.

Потрібна евакуація

Володимир Молчанов наголосив, що багато людей хочуть евакуюватись з окупованих територій, але не мають такої можливості. Єдиною можливістю виїхати звідти – є виїзд через Крим та Північний Кавказ в Латвію або Грузію. Вартість такої поїздки становить близько 600 доларів, а тому у багатьох людей немає такої можливості.

Херсонський активіст закликає евакуювати українців з окупованої Херсонщини: дивіться відео

Активіст закликає налагодити процес евакуації українців з окупованих територій та, наприклад, сплачувати перевізникам евакуаційні рейси на окупованих територіях.

"В такий спосіб нам потрібно рятувати наших дітей, бо я думаю так, що пів року повноцінного російського навчання в їхніх школах й вони просто виховають подібних до себе людей, яких ми бачимо зараз в лавах так званої "народної міліції ДНР", – зазначив Молчанов.

Що відбувається в Херсонській області: головне

  • Росіяни постійно обстрілюють Херсонщину, зокрема й обласний центр. За даними британської розвідки, точне обґрунтування Росії для витрачання своїх обмежених запасів боєприпасів тут незрозуміле.
  • Окупанти імітують активність на лівобережжі, зокрема знищують лінію оборони, яку ж самі й звели. Так вони хочуть продемонструвати, що готові атакувати, але насправді усе, що вони можуть – це обстрілювати населені пункти на правому березі.
  • Ворог постійно запускає в акваторію Дніпра поблизу Херсона диверсійно-розвідувальні групи. За 30 січня знищили мінімум 5 човнів із групами окупантів.