Нардеп упевнений, що проблеми переселенців, які накопичилися за 2,5 року проведення АТО, повинні вирішуватися, в першу чергу, державою.

Олег Ляшко зустрівся з переселенцями, які живуть в кімнатах інтернату №2, ознайомився з їх житловими умовами, дізнався, в чому вони потребують і якої допомоги очікують від влади. Своїм болем поділилися і жителі Широкиного, які хочуть повернутися додому. Люди розповідали йому про проблеми, ледве стримуючи сльози. Народний депутат пообіцяв надати підтримку.

Нардеп з жалем зазначив, що держава в повній мірі не допомагає переселенцям, які змушені були залишити домівки через бойові дій:

"Ми наполягаємо на тому, щоб в бюджеті наступного року були передбачені кошти на компенсацію житла для переселенців. У нас 2 мільйони переселенців і усім байдуже, наче це не проблема держави, яка довела до того, що не змогла захистити людей. Ми вважаємо, що в бюджеті повинні бути передбачені видатки на компенсацію витрат на житло".

Олег Ляшко впевнений, що держава повинна не тільки надати нормальні умови проживання переселенцям, а й вирішити питання їх працевлаштування.

"Ми пропонуємо Передбачити податкові пільги для роботодавців, Які беруть на роботу переселенців", – підкреслив він, додавши, що держава повинна також компенсувати всі, що люди втратили під час бойових дій.

Що стосується Маріуполя, то мер міста Вадим Бойченко вже давно піднімав питання про необхідність надавати житло переселенцям. На сьогоднішній день в Маріуполі зареєстровано 109 тисяч переселенців, з них 38 тисяч постійно проживають в місті.

"Сьогодні важливо забезпечити переселенців житлом і розробити стратегію, за якою буде рухатися держава. Ми розробили комплексну програму з реконструкції будівель, які могли б стати житлом. Підібрали квартал з десятьма багатоповерховими будинками, але на все це необхідне фінансування", – розповіла заступник міського голови Маріуполя Ксенія Сухова.

Олег Ляшко зазначив, те, що робить Маріуполь для переселенців має стати прикладом для інших керівників органів місцевого самоврядування. Однак ці питання місто має вирішувати за рахунок не місцевих бюджетів, а державного або за допомогою співфінансування.

"Я разом зі своєю фракцією у парламенті добиватимуть збільшення фінансування програм щодо забезпечення житлом та роботою переселенців. Але кожен з нас повинен зробити все, щоб ці люди, які є такими ж українцями, як и ми з вами, почувалися у своїх тимчасових домівках, як вдома", – підсумував нардеп.