Зрештою після 6 місяців пошуків вдалося встановити кілька імен тих людей, через яких відбувався страшний теракт. Про це мовиться у документальному фільмі видання Kyiv Independent "Куратори зла. Називаємо імена відповідальних за злочини в Оленівці", передає 24 Канал.

До теми Високопоставлений росіянин: ЗМІ встановили, хто керував колонією в окупованій Оленівці

Хто з колаборантів був причетний до теракту в Оленівці

Журналісти виявили у соціальних мережах фото кількох імовірних причетних до тортур проти українських військовополонених, яких катували у таборі в Оленівці. Крім того, розслідувачі поспілкувалися з бранцями, яких уже повернули, щоб упізнати окупантів.

Наші військові серед наглядачів відзначили 7 колаборантів:

  • Кирила Шакуроа із Горлівки, який колись працював в українській пенітенціарній системі;
  • начальника в'язниці Сергія Євсюкова, ексспівробітника правоохоронних органів України;
  • помічника начальника в'язниці Артема Потапчука;
  • начальника опервідділу в'язниці В'ячеслава Якурнова;
  • першого заступника начальника в'язниці Дмитра Неєлова;
  • наглядачів Василя Бакалинського, колишній громадянин України, та Юрія Дмитренка з Горлівки.

До того ж колишні українські в’язні виступили в документальному фільмі, щоб поділитися жахливими розповідями про тортури, яких вони зазнали під час перебування під вартою в Росії. Ці розповіді проливають світло на жахливі умови, з якими вони зіткнулися, включно з ув’язненням у вологих камерах із запліснявілими стінами, де в одній кімнаті тиснулося до п'ятдесяти осіб.

Крім того, вони страждали від серйозної нестачі їжі та чистої питної води, а також не мали доступу до необхідної медичної допомоги для хворих і поранених. Приголомшливо те, що деяких військовополонених зав’язували скотчем і піддавали фізичним нападам протягом усієї ночі, оскільки їх примушували дати неправдиві свідчення проти командування Збройних Сил.

Що відомо про трагедію в Оленівці

  • У ніч на 29 липня 2022 року стався теракт у Волноваській виправній колонії №120 поблизу Оленівки, де перебувають українські військовополонені, в тому числі учасники оборони "Азовсталі". У результаті жорстокої атаки загинули понад 50 людей, ще 130 осіб зазнали поранень.
  • Офіс генпрокурора встановив, що для нищівного удару по виправній колонії Росія застосувала реактивний термобаричний гранатомет великого ураження.
  • Своєю чергою, росіяни стверджували, що по Оленівці буцімто поцілили боєприпасом HIMARS. Однак у своєму звіті ООН спростувала твердження окупантів.