Таким планом є антикорупційна стратегія. Про це в ефірі програми "Перехресний допит" повідомив очільник Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков.

Зверніть увагу Потрібен закон про лобізм, – Разумков пояснив, як варто доповнити закон про олігархів

Про що мовиться в антикорупційній стратегії

За його словами, з олігархами не варто боротись. До них повинен бути зовсім інший підхід.

Ми вважаємо в НАЗК, що з олігархами треба не боротись. Чому? В нас інший підхід до цього. Ми впевнені, що олігархи як особи, які впливають на владу, мають цей мотив тільки тому, що якщо не вони захоплять владу, то хтось інший,
– наголосив Новіков.

Він відзначив, що антикорупційна стратегія наводить чіткий план, як зробити рівні правила для всіх і позбавити олігархів мотивів захоплювати владу. Такий спосіб, на його думку, набагато ефективніший.

Відповідна стратегія, як зауважив глава НАЗК, містить відповіді на всі запитання щодо подолання корупції. Основні з них:

  • завершення судової реформи;
  • впровадження інструментів перевірки звітів політичних партій;
  • ефективна система фінансового контролю, перевірки декларацій.

Новіков: Корупція і олігархічний вплив – майже синоніми

Новіков відзначив, що загалом законопроєкт про олігархів може знизити рівень корупції. "Корупція – це використання влади у власних інтересах. Олігархічний вплив – це використання владою у власних інтересах. Це майже синоніми", – відзначив він.

"Ми займаємось тим, що встановлюємо правильність або неправильність декларацій. І встановлюємо, чи є в особи активи, оформлені на інших осіб. Це безпосередньо наша функція", – додав очільник НАЗК.

Коротко про законопроєкт Зеленського щодо олігархів

  • Саме Президент України Володимир Зеленський ініціював створення законопроєкту про статус олігархів.
  • Вже в червні документ передали до Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, щоб його розглянули.
  • Дмитро Разумков заявив, що ймовірно законопроєкт розглянуть раніше, ніж очікували.

Повне інтерв'ю з главою НАЗК Новіковим: дивіться відео