Як сказав Разумков, парламентарі планують розглянути низку законів про олігархів у першому читанні.

Цікаво Зеленський взявся за багатіїв: хто має всі шанси потрапити до реєстру олігархів

У Верховній Раді очікують побачити законопроєкти:

  • № 5599 – про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаний із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті.
  • № 5599-1, 5599-2, 5599-3 – альтернативні законопроєкти.

Наступного пленарного тижня або через тиждень, залежно від того, коли він буде підготовлений комітетом до розгляду, ми зможемо побачити законопроєкт в залі,
– сказав він.

Чи підтримує Разумков законодавчу ініціативу

За словами Дмитра Разумкова, такий закон допоможе унормувати публічні відносини між чиновниками й представниками великого бізнесу.

Він відзначив, що підтримує ідею декларування чиновниками своїх зустрічей із представниками великого бізнесу. Разом із тим Голова Парламенту переконаний, що формувати реєстр олігархів має не РНБО, а спеціальний державний орган.

Закон прописаний на 10 років. Сьогодні ми маємо одного Президента і розуміємо, як він буде діяти. Але після його каденції потрібно мати запобіжники, які не дозволять використовувати цей механізм не на користь держави,
– сказав Дмитро Разумков.

Актуально Ми не голосуємо за "шкурні" питання, – у "Слузі народу" заперечують вплив Коломойського

Що передбачає законопроєкт про олігархів

На початку червня президент Зеленський подав до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про деолігархізацію. Його головне завдання – перетворити олігархів на бізнесменів, щоб не допустити їхнього впливу на економіку України.

Президент України, коментуючи ініційований ним законопроєкт про деолігархізацію, заявив, що у випадку не підтримання парламентарями закону, шукатиме підтримку в суспільства шляхом референдуму.

Законопроєкт пропонує створити реєстр олігархів. Для отримання статусу олігарха треба відповідати щонайменше трьом критеріям з чотирьох:

  • обіймати найвищі державні посади, мати мандат або фінансувати політичні партії;
  • володіти або контролювати ЗМІ;
  • бути кінцевим бенефіціаром суб'єкта господарювання, що є природною монополією;
  • або мати активи, які перевищують 2 мільярди гривень.