Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко зазначила, що станом на зараз монопольне право з внесення даних у паперову картку і реєстр "Оберіг" має винятково працівник ТЦК та СП.

До теми Тим, хто не оновив дані після 16 липня: в Міноборони роз'яснили, чим це загрожуватиме

Що треба знати про обмін даними між реєстрами і Резерв+

Черногоренко зазначила, що міністерство отримувало багато запитів від громадян щодо того, що незручно стояти в чергах та йти фізично в ТЦК. Тому вирішили зробити на рівні держави обміни між реєстрами й базами даних.

Так, наприклад, ми внесли 340 000 записів про бронювання. Просто пішли до Міністерства економіки, як до єдиного джерела про накази щодо бронювання, отримали в них цю базу і здійснили записи в "Оберіг". Так і має працювати цифровізація,
– зазначила заступниця глави Міноборони.

Вона наголосила, що Міноборони має амбіцію, що в Резерв+ військовозобов'язаний зможе робити запити до великих держреєстрів. Отримати свої дані, скласти їх в Оберіг і автоматично відобразити.

"Поки таку функцію можемо виконувати за податковим кодом. Завдяки цьому виправляємо помилку, що деякі військовослужбовці не зняті з обліку", – пояснила Черногоренко.

Заступниця міністра оборони зауважила, що до 80% даних, потрібних для оновлення, модна зібрати в реєстрах. І план міністерства полягає у тому, щоб людина сама могла зробити запит на ці дані. Це зробить Резерв+ цифровою альтернативою ТЦК.