Про це заявив нардеп, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Він вказав, що наразі не знаю, чому Кабмін ухвалив таку модифікацію обов'язків.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

Вимога для українців за кордоном

Постанова Кабінету Міністрів України від 16 травня № 563 передбачає зменшення часу оновлення даних для українців, які перебувають за кордоном, до 1 місяця. Федір Веніславський зазначив, що не розуміє такого рішення.

З погляду чинних нормативно-правових актів, дійсно, в мене також виникає питання, чому для громадяни України, які проживають за кордоном, термін оновлення даних зменшений до місяця замість двох місяців. І це питання також ми обговорювали і адресували до Кабінету Міністрів України, тому що, знову ж таки, це питання постанови, а не питання законодавства. Ми можемо лише в рамках парламентського контролю якісь акти реагування вчиняти,
– вказав нардеп.

Член комітету ВР з нацбезпеки зазначив, що Кабмін ще не встиг прокоментувати це рішення у відповідь на запит оборонного комітету. Тому він наразі не може відповісти, чому структура вирішила змінити вимоги для українців за кордоном.

Військовий облік за кордоном

  • Чоловіки, які були зняті з військового обліку у зв'язку з виїздом за межі України на строк більше ніж 3 місяці, повинні знову стати на військовий облік до 17 червня 2024 року.. Для цього необхідно звернутися до ТЦК в Україні або ж подати заяву до дипломатичної установи за кордоном.
  • Зазначається, що стати на облік у дипломатичній установі можна особисто, надавши закордонний паспорт, або за допомогою пошти. У випадку останнього до листа варто додати копію першої сторінки закордонного паспорта.
  • Раніше для того, аби стати на військовий облік, українцю необхідно було повернутися в Україну. Однак 7 червня Кабмін додав альтернативний спосіб. Він прибрав обов'язкову вимогу особистої присутності у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.