На ці цинічні заяви вже відреагував радник глави ОП Михайло Подоляк. Він жорстко засудив таку абсурдну позицію угорського політика.

Дивіться також "Кривава різня": Орбан знову зганьбився заявами про український контрнаступ

Як відреагував Подоляк

Посадовець зазначив, що подібні заяви Орбана вкотре демонстративно ображають цінності Європейського союзу та міжнародного права загалом. За словами Подоляка, це свідоме приниження Європи та потурання терористичним діям Росії.

Він наголосив, що Угорщині саме час усвідомити, що через контрнаступальні дії Україна повертає свої території і своїх людей, адже це справедливо і обов'язково.

А якщо прем'єр-міністр Угорщини справді хвилюється про втрати – нехай подзвонить своєму "другу Путіну" та попросить, аби російські збройні формування вийшли за межі міжнародно визнаних кордонів України. І тоді війну буде закінчено. Більше жодних втрат і смертей. Лише повноцінний вивід збройного контингенту і техніки окупанта є передумовою до закінчення війни. Чи хтось чув подібні заклики Орбана до Росії?
– йдеться у повідомленні Подоляка.

У МЗС закликали Орбана до дій

Речник МЗС Олег Ніколенко у коментарі 24 Каналу повідомив, що українська сторона чітко окреслила свою позицію: мирні переговори можуть бути можливі лише після повного виведення російських військ з території України.

За словами речника, припинення вогню без виконання цієї умови призведе до заморожування статус-кво, надасть Росії можливість перегрупуватися, накопичити сили та вдатися до нової хвилі агресії. Власне, це доведено досвідом 2014– 2022 років.

Крім того, Ніколенко наголосив, що систематичні російські ракетні атаки та атаки дронами по українських містах доводять, що в Москві не розглядають інших сценаріїв, окрім як продовжувати війну.

Водночас ми взяли до уваги твердження Віктора Орбана про те, що йому важко бути єдиним прем'єр-міністром в ЄС, який виступає за мир. Аби полегшити цю ситуацію, закликаємо главу угорського уряду почати нарешті діяти,
– сказав речник МЗС.

До прикладу, він закликає Орбана засудити російську агресію, вимагати від Москви припинити війну та повернути російську армію на російську територію, долучитися до заходів міжнародної ізоляції Росії, не підривати єдність в ЄС.

Скандальні заяви угорського прем'єра: останні новини

  • Одіозний угорський політик нещодавно заявив, що країна і надалі блокуватиме фінансову допомогу від ЄС Україні. Він пояснив це тим, що Україна внесла банк "OTP Bank" до переліку міжнародних спонсорів війни. Орбан вимагає зняти з банку санкції.
  • Крім того, Орбан зганьбився заявами про те, що Україні не вдасться перемогти у війні з Росією. У МЗС України відповіли на цю заяву та повідомили, що "у Кремлі мають радіти", адже прем'єр-міністр Угорщини публічно зняв відповідальність з Росії за агресію проти України.
  • На початку травня Орбан також втрапив у скандал через слова про Закарпаття, які потім чомусь зникли з ефіру. Він знову заявив, що Закарпаття – це давня угорська земля, і його країна зацікавлена у припиненні війни України з Росією, тому що на ній гинуть угорці.