Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру політичних та економічних досліджень імені Разумкова.

Повністю підтримують діяльність міліції 6% опитаних, підтримують окремі дії – 26,3%. Решта респондентів не визначились із відповіддю.

Українцям пропонували оцінити за 5-бальною шкалою роботу міліції свого міста чи району у різних сферах.

З восьми запропонованих сфер лише охорону представників влади та забезпечення їх безпеки громадяни оцінили на задовільно – 3,62 бала.

Для решти сфер середні оцінки були нижчими за 3 бали.

Зокрема, боротьбу з порушеннями правил дорожнього руху респонденти оцінили на 2,88 бала; охорону і забезпечення громадського порядку – 2,75 бала; забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод – 2,62 бала; запобігання правопорушенням та їх припинення – 2,58 бала; боротьбу з вуличною злочинністю – 2,55 бала; розкриття кримінальних злочинів – 2,53 бала.

Найнижче громадяни оцінили роботу міліції у сфері боротьби з хабарництвом, корупцією в органах влади, інших державних структурах – 2,18 бала.

Також, згідно опитування, лише чверть (24%) з тих, хто звертався за допомогою в міліцію, отримали допомогу вчасно і в повному обсязі.

Загалом, громадяни частіше сприймають міліцію як фактор небезпеки, а не як фактор захисту.

Так, у ситуації, коли б респондент вночі, на порожній вулиці побачив міліціонера, майже третина опитаних (31,2%) сприйняли б його як фактор небезпеки і лише 20,7% оцінили б це як гарантію безпеки, а 31,8% респондентів не вважали б це ні гарантією безпеки, ні фактором небезпеки. 16,3% опитаних вагалися з відповіддю на питання.