Зокрема, на думку польських і казахських студентів, для того, щоб їх голос було почуто політичними діячами і владою, необхідно голосувати на виборах: у Польщі так відповіли – 51,9% студентів, у Казахстані – 40,7%. Також дієвими способами для того, щоб бути почутими політиками, поляки вважають підписання петицій і звернень — 42,2% і участь у дебатах з політиками — 30,7%.

Студенти Казахстану також покладаються на дебати з політиками — 37,1%, на демонстрації, мітинги та інші вуличні акції — 36,4%. А от для українських і російських студентів участь у дебатах з політиками — основний спосіб діалогу з владою — Україна — 34,2%, Росія — 32,8%.

Далі йдуть такі публічні активності: демонстрації, мітинги і вуличні акції Україна — 31,3%, Росія — 27,1%. Голосування на виборах як спосіб взаємодії з владою для студентів України і Росії лише на третьому місці: Україна — 25,7%, Росія — 25,5%.

Опитування проводилось річною програмою міжнародних соціологічних досліджень Інституту Горшеніна "Студенти – образ майбутнього".