Кандидат на посаду канцлера від СДПН Олаф Шольц оголосив про укладення договірного документа на 12 сторінок, над яким працюють три партії. Він включає, серед іншого, відмову від збільшення податків та інвестиції в охорону клімату.

До речі Після провальних виборів: партія Меркель змінить керівництво

Коаліція без ХДС Меркель

Документ, який погодили керівники партій, підписали 15 жовтня. Надалі за його основними тезами політсили хочуть продовжити переговори щодо формування нового уряду. Як зрозуміло зі складу партій, які дали старт переговорам, за бортом залишився Християнсько-демократичний союз Ангели Меркель.

Рішення лідерів партій ще мають затвердити їхні керівні органи. Якщо отримають погодження, то розпочнуться власне переговори, які можуть зайняти декілька тижнів.

Ми узгодили документ, це дуже добрий результат і ми можемо рекомендувати розпочати переговори,
– заявив Олаф Шольц.

Лідерка "Зелених" Анналена Бербок підтвердила, що наразі є можливість запропонувати партіям коаліційні переговори. Вона наголосила, що партії можуть відкрито говорити про розбіжності у поглядах і знаходити спільне.

Голова лібералів Крістіан Лінднер наголосив, що три такі різні партії можуть погодитися з основних питань і разом керувати країною. Це мовляв, революційна суміш у поглядах, яка може впровадити нові амбітні плани.

Результати виборів у Німеччині: головне

  • У Німеччині 26 вересня відбулися вибори до Бундестагу.
  • Переконливого переможця виборів немає: соціал-демократична партія Німеччини набрала 25,7% голосів. Християнсько-демократичний союз опинився на другому місці – 18,9%.
  • За результатами виборів у Німеччині, соціал-демократи отримали 206 місць у Бундестазі, ХДС/ХСС – 196, "Зелені" – 118, ВДП – 92, "Альтернатива для Німеччини" – 83, "Ліва партія" – 39.
  • Лідер соціал-демократів Олаф Шольц казав, що хоче формувати коаліцію з двома партіями – "Зеленими" і ВДП. При цьому варіант коаліції з блоком ХДС/ХСС політик не розглядає.