Найнижче оцінив таку готовність лідер "Свободи" Олег Тягнибок - на "одиницю". Щоправда йдеться про так звану парламентську опозицію, - каже він. Мовляв, масове "тушкування" депутатів усіх рівнів тому підтвердження. Лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк оцінив перспективи опозиції трохи краще - на "двійку". Погоджується з такою оцінкою і лідер "Собору" Анатолій Матвієнко.

Лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко вірить, що опозиційні сили можуть спрацювати на тверду "четвірку". А от заступник глави партії "Батьківщина" Олександр Турчинов взагалі не бачить проблеми в координації дій опозиційних сил. "Ми готові до цього на всі п'ять балів", - заявив він. Нейтрально висловився лідер "Європейської партії" Микола Катеринчук. "В Україні дві опозиції, - каже політик. Перша - радикально-непримиренна, друга - конструктивна і, м'яко кажучи, призначена".

Експерти ж застерігають: опозиції слід швидше визначатися з чітким планом дій. Адже умови для роботи у них стають чимдалі важчими.

”Не від об`єднання, хоча це важливо, залежить результат, а скоріше від такого чіткого бачення механізмів бачення тієї ролі, яку має відігравати опозиція, хоча в дуже складних умовах. Коли формується по суті така централізована модель, дуже жорсткої централізації, коли парламент відсувається все більше і більше від державної політики - це факт, в різних сферах, і поле діяльності української опозиції різко звужується”, - каже політолог центру ім. О. Разумкова Валерій Чалий.

Нагадаємо, у День Соборності українські опозиційні партії запланували проведення мітингів та святкових урочистостей. У кожної політсили своя програма і місце проведення. Переговори щодо спільних заходів закінчилися суперечками, в якій послідовності лідери партій виступатимуть зі сцени.